Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Podkategorie:
PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní

Zobrazuji stranu 171 z 461 (záznamy 851 až 855 z celkových 2302)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Tereza
    2012-06-19 13:29:46
    127.0.0.1
    Dobrý den, mám fenku rasy Parsson Rusell Terier a jsou ji 2 roky. Náš problém je bojácnost. Neustále poslouchá co se kde děje, kde jaký hlučnější zvuk jí vyděsí. Bojí se bouřky, hlučných aut a motorek, dále dětí když venku pokřikujou, dokonce se mě stalo že po nich 2x vyjela když si ji chtěly pohladit, nic ji nikdy nikdo neudělal, bojí se i píšťalky a co mě fakt dostalo tak i bublin ze žvýkačky. Momentálně jsem bez práce, většinu času trávím s ní, jakmile se jí nevěnuji, leží v pelechu a klepe se. Toho si nevšímám a spíš ji okřiknu, je to hroznej závislák. Když si ji např. mamka vezme na ruku začne v jednom kuse nervózně zívat a neustále mě sleduje. Nejvíc se bojím že někoho ze strachu pokouše, je možné tohle nějak řešit?

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    výsledek Vám nikdo nezaručí, ale řešení je možné. Obraťte se na veterinárního lékaře, který se hlouběji zabývá poruchami chování malých zvířat a problém řešte s ním. Jednoduché to nebude a výsledek také asi nebude hned. Ale čím dřív začnete, tím lépe.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • meuer
    2012-06-19 13:17:32
    127.0.0.1
    Dobrý den. Rada bych se dozvěděla jaké druhy kastrace (chirurgické) jsou běžné. Setkala jsem se s kastraci z boku a to jen z jedné strany ... jaké se dají očekávat výsledky? Děkuji S pozdravem Meuer

    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená paní,

    technika operace je věcí volby operatéra. Někdo preferuje přístup z boku (bavíme se o kočkách a fenách ), někdo z linea alba. Každý má natrénovaný nějaký postup, v tom případě je jeho přístup nejlepší vůči ostatním, které tak suverénně nezvládá. Osobně preferuji přístup z linea alba, komplikace si připouštím jen v naprosto vyjímečných případech.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • Věra Kloučková
    2012-06-19 10:40:04
    127.0.0.1
    Dobrý den. Máme doma 10letého zlatého retrívra. Najednou přestal chodit-zejména na zadní nohy. Na klinice dostal 2 injekce a léky v podobě prášků. Lékař, k němuž chodíme, mne informoval o tom, že je možné podstoupit operaci těchto výrůstku. Chci poprosit o informaci, kde přesně - prý pouze v Praze - se tyto operace provádí a jaká je cena zhruba u tohoto zákroku. Děkuji moc za zprávu. Kloučková

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    z Vašeho textu mohu pouze odvodit, že se jedná u Vašeho psa o problém se spondylosou páteře. Operace neurochirurgické se provádějí po celé republice na specializovaných pracovištích, ponejvíce však v Brně.

  • Karin Zámková
    2012-06-18 20:11:52
    127.0.0.1
    Mám dvouletou kočku, která si nedávno vyhodila kyčelní kloub, když běhala venku. Zřejmě do ní ťuklo auto. Když přišla domů, nemohla na tu nohu ani došlápnout, ale žere i pije. Navštívily jsme s ní veterinární pracoviště a tam nám řekli, že má vyhozený kyčelní kloub a musí se to operovat. Dali nám odkaz na specialistu, který operuje. Dal nám na výběr, buď půjde na operaci a 3 týdny bude zavřená v pooperační přepravce, nebo na operaci nepůjde a bude v pooperační přepravce 6 týdnů. Kolik by asi přibližně stála operace? Co byste nám radil? Máme ji nechat operovat, nebo ji nechat 6 týdnů v pooperační přepravce? Děkujeme za odpovědi.

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    luxace kyčelního kloubu je závažné postižení, které vyžaduje v každém případě chirurgickou intervenci. Jestli specialista posoudí stupeň poškození jako méně závažný a přistoupí k uzavřené nápravě problému (bez operace, pouze v anestézii navrácení hlavice do jamky), nebo bude nutná operace, to nemohu z tohoto místa komentovat. Ceny jsou v ČR smluvní proto je nemohu předjímat.
  • Tereza
    2012-06-16 14:04:40
    127.0.0.1
    Dobrý den, chci se zeptat jak je to s falešnou březostí po kastrování fenky. V pondělí jsme byli kastrovat naši skoro 5 letou fenu kříženého maltézáčka. Z narkózy se probouzela celkem dlouho, dali nám ji v 19hodin s tím že už se probouzí a probrala se asi až po 1 v noci. Pak byla hodná a další den celý prospala ani si bříško nelízala. Ve středu jsme byli na kontrole kde dostala antibiotika a něco na bolest. Ve čtvrtek se začala chovat tak, jako když měla falešnou březost, kňourá, dělá si pelíšky a nosila i hračku než jsme ji schovali. Když se od ní vzdálím hned začne kňučet a štěkat. Máte někdo podobné zkušenosti? A za jak dlouho by to mohlo odeznít? Děkuju za Vaše odpovědi.

    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená paní Terezo,

    ve všem dotazu nezmiňujete, jak dlouho po hárání byla fenka kastrovaná. To, co popisujete, je relativně častým jevem, pokud je fena kastrovaná v diestru, tj. období 1-3 měsíce po hárání. Tou dobou má fena vyšší hladinu progesteronu ( často se u ní projevují příznaky falešné březosti ) a pokud je v této době vykastrovaná, dochází k prudkému poklesu hladiny progesteronu a tělo reaguje zvýšenou produkcí prolaktinu, jako kdyby po porodu měla fena začít kojit. Stav je většinou dobře zvládnutelný, při správných opatřeních může do 2 týdnů odeznít, v úporných případech se podávají inhibitory prolaktinu, při výskytu mastitidy antibiotika.

    MVDr. Lubomír Hošek
 
Komora veterinárních lékařů České republiky