Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Podkategorie:
PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní

Zobrazuji stranu 205 z 461 (záznamy 1021 až 1025 z celkových 2302)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Švecova
    2012-01-11 13:57:53
    127.0.0.1
    Dobrý den, mám na vás dotaz zda tady existují nějací veterináři kteří se zabývají problematikou chovu psů zaměření gynekologie - porodnictví, a kde bych je popřípadě našel na nějakém odkazu pokud existují. děkuji Švecová

    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená paní Švecová,

    oficiálně není ustanovena porodnicko-gynekologická specializace, pouze na fakultě v Brně je na Klinice malých zvířat je oddělení gynekologie, které vede MVDr. Vitásek, PhD. Po republice jsou kolegové, kteří se více specializují na reprodukci u malých zvířat, ale v rámci KVL ČR neexistuje jejich seznam.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • Jakub
    2012-01-10 11:36:53
    127.0.0.1
    Dobrý den náš pes bišonek má už několik týdnů zánět v uchu, když jsme navštívili veterináře, tak dal kapky do ouška a poslal nás domů. Zdálo se, že se to lepši, ale nakonec to bylo stále stejné možná i horší. Při další návštěvě u veterináře nám řekl, že prodělala menší mrtvičku a že to souvisí s tím zánětem, že se ji mohl dostat do mozku. Veterinář ji dal injekci proti zánětlivou, aby se to dál nezhoršovalo, ale když uběhl ani ne den, tak pes vůbec nemůže jíst jako by měla křeč v hubě. Nemůže ji otevřít a uchopit jídlo do tlamy a má zrychlené dýchání. Pak taky se bojí seskočit třeba jen s gauče nebo ze schodu a i rovnováhu při chůzi má divnou a chci se zeptat jestli to nemůže bejt třeba zánět mozkovejch blan nebo něco horšího jako je epilepsie.

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    v některých případech může zánět zevního zvukovodu přejít i do středního či vnitřního ucha, klinické příznaky jsou pak silnější.

    Doporučuji neprodleně navštívit veterinární pracoviště, které je schopno provést další vyšetření Vašeho psa např. rtg vyš., CT, vyš. krve apod.
  • Jana
    2012-01-09 18:46:31
    127.0.0.1
    Dobrý den, moje 16tiletá kobyla má astma již nejméně 8 let. Stále se držela v normě. Před dvěma lety jsem ji připustila, zabřezla, pak přišel velký astmatický záchvat a bohužel zmetala. Od té doby se zhoršila. Nepomohl příliš ani veterinářem předepsaný Ventipulmin. Nyní přibližně rok užíváme inj. Diprophos, který jí pomáhá, ale zkracuje se jeho účinnost. Dříve byla úplně bez potíží cca 2 měs., nyní již po měsíci se náhle zhorší, sípe, dýchá břichem. Po aplikaci léku opět téměř bez potíží (během 12 hodin). Prosím o prognózu a výhled, co dál. Jak jí lze pomoci a jestli lék aplikovat i nadále. Děkuji

    Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

    Diprophos s účinnou látkou betamethason patří do skupiny kortikosteroidů - léčiv, která se zejména při dlouhodobějším podávání, vyznačují významnými vedlejšími účinky. Jako takový není registrován Ústavem pro kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv. Z tohoto důvodu nelze podávat k jeho používání žádná všeobecná doporučení a pokud jej ošetřující veterinární lékař předepíše či aplikuje, je toto mimoregistrační použití zcela na jeho odborné úvaze a odpovědnosti.

    MVDr. K. Daniel
  • Honza
    2012-01-08 18:12:22
    127.0.0.1
    Dobrý den chci se vás zeptat mám 2roky starou jezevčici trp. asi před 6 měsíci měla problém se zády úplně ochrnula na zadní nohy šel jsem na veterinu a byl tam veterinář který se specializuje kardiologii začal sní cvičit a brát za zadní nožičky až v ní křuplo řekl že má bolavou páteř dal injekci na bolest a řekl že za 3 dny se ji to muže vrátit taky se ji to vrátilo že ochrnula na zadek a hrozně naříkala doktor s ní zas cvičil a dal injekci na bolesti a vydrželo to bez problému 6 měsíců až do včera skočila na židli a sedla si a najednou začala naříkat a tahala nožičky a byla ohnuta jako luk tak jsem šel na veterinu u rodičů a asi se stal zázrak nebo nevím byl tam specialista co řekl na klouby že ho to zajímá prý cvičil chvilku s fenkou a řekl že jí dá něco na bolest ale že mu nepřipadá že by měla něco zády podle cvičení dal injekci a šli jsme domu a dneska ráno se opakovalo skočila s křesla na zem a začala naříkat a tahat zadní nohy za sebou tak jsem jel na veterinu a byl tam jinej doktor a řekl že má záda bolavý jen se kouknul na ní že to jezevčici mají problémy s pateří dal zas injekci na bolesti a na doma prášky norcarp nebo tak nějak že na bolest můžete poradit co s tím a jestli se to dá léčit a nebo musím dávat injekce na bolest a nic víc se dělat nedá děkuji

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    pominu Vaše sdělení co kdo řekl a udělal, neboť se obávám klasického nedorozumění vzniklého z nezamýšlené hry „tichá pošta“ a zkusím odpovědět obecně. Problémy s páteří jsou u jezevčíků velmi časté a snad nejčastější bývá onemocnění meziobratlových plotének. Příznaky, které popisujete by v zásadě takovému onemocnění odpovídaly, rozhodně je nevylučují. Jedna věc je však úvaha a druhá diagnostika a potvrzení onemocnění. Pro úspěšné řešení problému je dobré od samého počátku dodržovat některé zásady, např. striktní klid pacienta, kdy je nějaké vyskakování na židli naprosto vyloučené. Tím spíš, dostal-li pacient nějaká léčiva proti bolesti. Hned zpočátku je dobré rozvážit, kolik jste ochoten a schopen do léčby investovat a chcete-li pro pacienta opravdu to nejlepší. Pokud by se jednalo opravdu o výhřez meziobratlové plotýnky je hned ke zvážení u dvouleté fenky – po potvrzení diagnózy a lokalizace defektu – radikální chirurgické řešení operací. Doporučuji Vám, požádejte Vašeho veterináře, aby Vás referoval na pracoviště, které se zabývá neurologií malých zvířat a problém řešte s nimi. A to i tehdy, pokud byste chirurgické řešení předem vylučoval.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Andrea
    2012-01-06 13:56:19
    127.0.0.1
    Dobrý den, mám březí kočičku, kterou jsme nestihli nechat očkovat-povinné očkování po 1 roce. Naposledy byla naočkována 20.12.2010, teď jsme byli na krytí 8.12.2011. Bylo mi řečeno veterinářem, že to nevadí, že se naočkuje kočička společně s koťátky. Je zde ale nějaká lhůta,že? Prý 2 měsíce... To bychom ale nestihli, když se koťátka očkují zhruba v 8. týdnu.... Bude nějaký problém? Děkuji za odpověď!

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    váš veterinář vám poradil správně, kočku-matku nechte očkovat až po odstavu, koťata v 6 týdnech podle pokynů svého vet. lékaře.
 
Komora veterinárních lékařů České republiky