PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní
Zobrazuji stranu 25 z 461 (záznamy 121 až 125 z celkových 2302)
Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,
účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.
Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.
Děkujeme za pochopení
- Donová2015-10-29 09:05:4681.91.213.102Dobrý den, mám 5ti měsíční fenku mopse, má výrazný předkus a velmi často vypláznutý jazýček a viditelné spodní zoubky. Bohužel vím, že tyto znaky by ji vyloučily z chovu, a tak se chci zeptat jestli je ještě nějaká možnost, že by se během vývoje čelist ještě aspoň částečně upravila. Děkuji Donová
Odpovídající: MVDr. Tomáš FichtelDobrý den,
děkujeme za dotaz. Pro přesnější odpověď by bylo nutno pacienta vyšetřit. Obecně se však na základě Vámi poskytnutých informací dá říci, že vývojovové vady popisovaného typu se mohou vyvíjet a měnit po celou dobu vývoje skeletu. Je tedy možné, že k další změně konfigurace čelistí Vašeho psa dojde, avšak pravděpodobnost pozitivního vývoje je velmi malá. Obvykle se setkáváme s tím, že se vada skokově vytvoří a pak zůstává stabilizována, případně se spíše zhoršuje. Vývoj se bohužel nedá předjímat ani ovlivnit.
MVDr. Tomáš Fichtel
- Karin Tacincová2015-10-29 02:36:4686.63.209.137Dobrý den, chci se zeptat. Našemu cca půlročnímu kocourkovi jsem našla na genitáliích takové jakoby černé stroupky nebo co, nevím jak to nazvat. Je to černé, tvrdé na omak a hlavně si to pořád olizuje. Jen se chci zeptat, než půjdu na vet, jak mu můžu pomoct. Nenechá si na to sáhnout, nejspíš je to pro něj nepříjemné ne li bolestivé. Děkuji za odpověď Tacincova
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekVážená paní Tacinková,
černé stroupky mohou být strupy po poranění, může se jednat také o příznak výskytu parazitů či následek chronického zánětu kůže. Vše jsou záležitosti hodny lékařského vyšetření a ošetření, doma bych akutně doporučil pouze hygienu a toaletu postiženého místa.
MVDr. Lubomír Hošek - Zuzana2015-10-26 20:58:562a00:1028:8388:Dobrý den, náš 9letý pes, celý život krmený granulemi, doufám, že těmi lepšími (při výběru jsem brala ty s větším obsahem masa a minimem obilovin), olizuje podlahu, je mu jedno jestli je to linoleum, dlažba nebo koberec, když ho pustíme ven, tak olizuje a ve velkém žere trávu. V tu chvílí je úplně nepříčetný, nedá se nijak zaujmout (ňamkou, oblíbenou hračkou), vydrží to dělat hodiny! Dříve to dělat jednou za čas spíše odpoledne (před krmením), začala jsem ho krmit 2x denně a problémy na měsíci vymizely. V létě to začal dělat znovu, nejdřív občas až to dělal každý den, je úplně šílený, něco ho trápí a já nevím, jak mu pomoci. Krevní testy měl v pořádku, změna granulí nepomohla. S variantou, že by to bylo psychické nesouhlasím, protože když dostal hladovku, tak tyto problémy odezněly, ale nejíst nemůže pořád. Prosím poraďte jaké vyšetření by jste doporučili nebo nějakého specialistu? PS: pes je epileptik, bere Phenaemalethen, ale jaterní testy má v pořádku.
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekBohužel, allotriophagia ( požírání neobvyklých věcí) či hyperfagie (nadměrná žravost), mohou mít původ jak morfologický, tak psychický. Je potřeba vyloučit onemocnění , která by tento stav mohla navozovat - onemocnění zažívací soustavy, endokrinních žláz, je potřeba stanovit interní status krve. Bohužel zde může být i souvislost s epilepsií, která může mít základ v mozku v podobě např. nezhoubného novotvaru a jako vedlejší produkt se může objevovat i nadměrná žravost. Takže do výčtu potřebných vyšetření se potřeba zařadit i moderní zobrazovací metody CT a MR. Pokud se přesto neprokáže žádný zjevný původce stavu, pak doporučuji obrátit se k alternativní medicíně, konkrétně homeopatií lze podobné chronické stavy dobře kontrolovat.
MVDr. Lubomír Hošek - Jana ŠACHOVÁ2015-10-26 20:53:1089.24.177.13Dobrý den, vrátil se nám kocourek z venku a táhl za sebou přední levou tlapku. Zalezl a druhý den pořád spí. Když mu dám jídlo, tyčinku, vše si vezme a zase zaleze a spí. Nepláče, na pacinku si nechá normálně sáhnout, ale nikam nejde, maximálně na kočičí záchůdek. Co může mít za diagnózu? Děkuju, poraďte, prosím
Odpovídající: NepřidělenDobrý den,
pokud si přečtete záhlaví této poradny, zjistíte, že na váš dotaz nemůže nikdo odpovědět.
Bronislav Kozák
administrátor - Š. Coufalová2015-10-20 19:53:5085.71.234.218Dobrý den, mám velkou prosbu. U mladého kocourka diagnostikovala veterinární lékařka počínající parodontózu. Dávala mu maximálně každých 10-12 dnů injekci pro udržení stavu. Bohužel ta paní doktorka mi už neřekne co mu dávala. Bavila jsem se s ní o tom dříve, bylo by možné, že by to byl Dexafort? Děkuji za odpověď. Š. Coufalová
Odpovídající: MVDr. Tomáš FichtelDobrý den,
děkujeme za dotaz. Je bohužel formulován tak, že na něj nelze zodpovědně odpovědět. Nelze říci, jaký přípravek byl Vaší kočce aplikován, ani zda se jednalo o ten, který uvádíte. Problematika zánětlivých onemocnění dutiny ústní u koček je poměrně komplikovaná a při terapii jsou využívány medikamenty různých indikačních skupin zahrnující antibiotika, dále pak analgenické, protizánětlivé, iunomodulační léky. Do širokého výčtu léčiv může patřit i přípravek Dexafort. Bohužel nedokáži odhadnout kam Váš dotaz směřuje a proč jej kladete. Pakliže však dosavadní terapie nemá očekávaný účinek, bylo by na místě navštívit odborné stomatologické pracoviště. Terapie těchto problémů může být velmi zdlouhavá a vyžaduje zkušenosti i trpělivost.
MVDr. Tomáš Fichtel