Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Podkategorie:
PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní

Zobrazuji stranu 257 z 461 (záznamy 1281 až 1285 z celkových 2302)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Kafková
    2011-04-03 19:21:05
    82.100.0.70
    Dobrý den chtěla bych se zeptat slyšela jsem, že hodně fen velkých plemen rodí císařem? Kolik takový císař stojí? Jsme v očekávání a tohle mě dost vystrašilo mám strach, že nepoznám kdy bude potřeba veterinární pomoc.... Děkuji

    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Spíš naopak, většina velkých fen rodí bez problémů, protože mají vícečetné vrhy a štěňata jsou v poměru k matce menší než je tomu u trpasličích plemen. Cena císařského řezu se může pohybovat mezi 5 - 10 tis. Kč, ale ceny jsou smluvní a mohou se na různých pracovištích lišit. Obecně doporučuji svým klientům týden před porodem kontrolu, kde posoudíme zdravotní stav feny i štěňat, ujistíme se o plánovaném dni porodu, probereme příznaky blížícího se porodu a domluvíme se na podmínkách, kdy telefonovat, kdy přijet, který lékař kdy bude k dispozici. Je známo, že všechny problémy začínají půl hodiny před začátkem divadla, takže je dobré vědět , jak má službu i dalšího pracoviště. Zároveň si s porodníkem proberte základní příznaky blížícího se porodu, aby jste mohla fence včas poskytnout případnou pomoc.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • Aneta Klusáčková
    2011-04-03 09:41:52
    89.190.94.206
    Moje kobylka posledního dubna dvouletá kulhala na levou zadní nohu. Zavolala jsem tedy Mvdr. Jirmanovou aby se na ní koukla je z blízka, ale není specialista přímo na koně, ale také na krávy, ovce apod. Tak jí píchla injekci, ale zřejmě si nebyla jistá jestli do svalu nebo do žíly píchla to tedy do svalu a kobylka mě po cca třech dnech natekla. Otok se jí neustále zvětšoval. Zavolala jsem Mvdr. Pokorného který jí zavedl léčbu antibiotikama. Paní Jiranová ji je tedy píchala a zhruba po třech dnech co kobylce teplota mírně klesla antibiotika vysadila za dva dny na to se kobylce opět přitížilo opět přestala žrát a pít. Otok jí spadl až na prsa, přední nohy a břicho. Včera večer kolem sedmé hodiny jí otok opravdu už hodně tlačil na srdce. Nemohla dýchat a močila krev. Zhruba po půl hodině zemřela. V pondělí přijede kafilérka a odvezou jí na pitvu aby prokázali že to byla chyba veterinářky a ona nám zaplatila 30 tis. za koně, odškodné, veškerou léčbu, pitvu, atd. Ptám se jak by jste to řešili vy... Děkuji

    Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

    Komora veterinárních lékařů řeší stížnosti na odborná pochybení veterinárních lékařů podle Zák. 381/91 Sb a vnitřních řádů Komory. Další podrobnosti lze nalézt na https://old.vetkom.cz/content/showPage/doporuceny-postup-pri-nespokojenosti-s-veterinarnim-osetrenim-58.
    Stížnosti pro šetření Revizní komisí a případné řešení Čestnou radou shromažďuje sekretariát Komory veterinárních lékařů, Palackého 1-3, 612 42 Brno.

    MVDr. K. Daniel
  • Petra Bajerová
    2011-04-02 21:48:07
    78.136.183.218
    Dobrý den, mám takový dotaz. Kobyla přibližně ve věku 16 let, trpí dlouhodobě ERU. Její majitel, o její problém nejeví přílišný zájem, takže je min. 3 roky bez jakéhokoliv ošetření. Oko má zakalené, přivřené a v něm hnisavý výtok. Myslím, že by se přinejmenším mohla používat borová voda (tím nic nezkazím), ale chtěla jsem se zeptat, jestli by nebyla vhodnější, účinnější nějaká mast nebo jiný prostředek... Děkuji za odpověď Bajerová

    Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

    Borová voda je všeobecně rozšířené mírné antiseptikum, používané především v oftalmologii. Na zmírnění popsaných příznaků lze však použít velmi širokou škálu podstatně účinnějších oftalmologik. Většina z nich je ovšem zařazena do kategorie "na předpis". Z odborného hlediska je nutno doporučit podrobné vyšetření oka veterinárním lékařem, který použije či předepíše prostředek s ohledem na momentální klinický stav oka podle jeho názoru nejvhodnější.

    MVDr. K. Daniel
  • dominka
    2011-04-02 09:23:49
    93.99.16.254
    Dobrý den, máme dvě morčata a jednomu plešatí bříško potřebujem pomoc. Děkuji Dominika

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    může se jednat o zánět kůže z různých příčin, proto doporučuji navštívit veterinárního lékaře, který provede dermatologické vyšetření a může doporučit léčbu.
  • Muna
    2011-04-02 05:22:16
    85.160.159.3
    Mám štěně 9-ti týdenní, je to kříženec staforda. Nutně potřebuji vědět, zda je normální, aby vždy po jídle, při spaní či klidovém režimu mu začne velmi silně kopat v bříšku, dá se to přirovnat k velké škytavce, i když tomu tak není... přitom bych potřebovala odpovědět, kdy máme jít na očkování, když první a poslední očkování proběhlo 20.2.2011. změnili jsme veterináře a nevíme, kdy na další vakcinaci. Děkuji za odpovědi....

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    škytavka se u štěňat objevuje, zda se o ní jedná ve Vašem případě, nevím. Popisované příznaky mohou mít různé příčiny, například začervení. Určitě dané příznaky proberte s vaším veterinářem. Na očkování zajděte. Pokud se štěně očkuje již od 6. týdne, je potřeba očkování opakovat v intervalech 3 týdnů až do stáří 3 měsíců. Určitě uděláte dobře, když několik dní před očkováním štěně opět odčervíte.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
 
Komora veterinárních lékařů České republiky