Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Podkategorie:
PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní

Zobrazuji stranu 282 z 461 (záznamy 1406 až 1410 z celkových 2302)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Pája
    2010-12-01 14:27:55
    90.179.60.153
    Dobrý den chtěla bych se zeptat mám štěně bígla je jí asi 10 měsíců, před měsícem jsem s ní byla u veterináře protože pořád se otřepávala a škrábala si uši. Dostala antibiotika na zánět v uších. Asi po deseti denním používání kapek se zlepšila hlavou netřepala. Teď to ale začala dělat znovu. Fenka je venku a ani sem ji nekoupala že by měla vodu v uších. Každých 14 dní ji uši proplachuju a čistím je každý týden. Je možné že tak často by měla záněty. Můžete mi poradit jak jim předejít. Díky Pája

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    doporučuji opakovaně navštívit veterinárního lékaře, který provede podrobné vyšetření zvukovodů, popřípadě provede mikrobiologický stěr, vyšetření v sedaci s výplachem a revizí zvukovodů. Je třeba přehodnotit způsob odchovu zvířete (pouze v domácnosti nebo venku apod.).

  • Sisi
    2010-11-30 10:35:39
    188.175.161.179
    Dobrý den, měla bych dotaz ohledně krmné dávky krmiva Orijen pro štěňata velkých plemen. Uvedené dávky zde: http://www.vltava2000.cz/shops/6433/Html/Orijen/Krmne_Davky_PuppyL.htm Mám štěně:Zlatý retrívr, které má 7 týdnů. Podle návodu krmné dávky na pytli s granulemi je uvedená dávka pro štěně stáří 1 1/2 - 3 měsíce na váhu psa v dospělosti 20-30kg dávka: 210-240g, prosím je dávka opravdu správná? neboť se mě to zdá příliš pro štěně v 7mi týdnech o váze 6kg. Děkuji za odpověď. Fialová

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    velmi nerad se vyjadřuji k nějakému konkrétnímu výrobku, ale abych nějak smysluplně odpověděl, nemohu se konkrétním údajům zcela vyhnout. Osobně nemám s krmivem Orijen žádné zkušenosti, ale z obecného pohledu se mně zdá nepříliš vhodné pro velmi rychle rostoucí štěňata velkých plemen. Výrobce udává dávku 2 1/4 - 3 odměrky pro štěňata o hmotnosti od 5 do 10 kg. Odměrka obsahuje cca 120 g, takže Vaše dávkování je celkem správné, dokonce trochu nižší. Problematický z mého pohledu je však vysoký obsah proteinu v krmivu. Výrobce udává 40% a to je dle našich zkušeností pro štěňata velkých plemen příliš. Štěňata, která rychle rostou mají velké nároky na živiny, minerální látky a vitamíny nejen co do obsahu, ale i do poměru. Štěňatům velmi rychle jim přibývá svalová hmota a často zaostává růst pojivových tkání. Tato situace se může odrazit na zdravotním stavu štěněte.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Jan Kopáček
    2010-11-30 10:08:53
    89.111.73.141
    Dobrý den, může RTG vyšetření pejska odhalit existenci nádoru? A může mu RTG vyšetření 2x po sobě v horizontu cca 2 měsíců uškodit (první bylo pro zjištění nádoru, druhé pro zjištění možného onemocnění páteře - z dodatečného rozboru krve zjištěn zánět plotének, nasazena antibiotika)?

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    ano, v některých případech lze pomocí RTG vyšetření vyslovit podezření na nádorové onemocnění. rentgenologické vyšetření 2x po 2 měsících pacientovi neublíží.
  • Radka Vlčková
    2010-11-30 09:27:25
    213.192.1.69
    Dobrý den, máme šest neděl stará koťátka a chtěla jsem se zeptat jak je naučit na záchod a ještě za jak dlouhou dobu po kojení, bych mohla nechat vykastrovat kočku. Děkuji za odpověď s pozdravem Radka Vlčková

    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená paní Vlčková,

    šestitýdenní koťata se učí chodit na záchodek spíš okukováním od matky, případně sama začnou vyhledávat chladnější a mírně vlhkou, hlíně podobnou hmotu, kam by se vyvenčila. Vzhledem k tomu, že v tomto období toho mají na učení nesmírně mnoho,  může toto období (učení na záchodek) trvat týdny až měsíce. Podmínkou je také dostatek záchodků (minimálně na kotě 1 + 1 navíc) a okamžité čištění záchodku po jeho použití. Kočku je vhodné kastrovat nejdříve za 1-3 týdny po odstavu, poté, co se zcela zatáhne mléčná žláza. Bohužel je nutné v tomto období kočku hlídat, pokud může chodit ven, může být touto dobou už zase březí.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • Věra Holásková
    2010-11-29 18:19:00
    83.240.58.153
    Omlouvám se, ale píšu znovu, poprvé jsem neobdržela zprávu o odeslání dotazu. Chtěla bych Vás požádat o přesný popis zákroku čištění zubního kamene u plemene mops. Od předvyšetření až po předání majiteli pejska. Děkuji předem a jsem s pozdravem. Věra Holásková

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    přečtete-li si záhlaví této poradny seznáte, že pro nějaké podrobné popisy zde není prostor. Přesný popis Vám rád podá veterinární lékař na pracovišti, které bude výkon provádět. A nebudete-li spokojena s vysvětlením, můžete navštívit jiné pracoviště. Konkurence je u nás opravdu veliká. Obecně je postup velmi podobný postupu v humánní stomatologii s tím rozdílem, že u psů se zpravidla zákrok musí provádět v narkóze. Vyšetření pacienta před uvedením do narkózy je individuální. Na našem pracovišti děláme u zvířat starších pěti let celkové orientační vyšetření, které se skládá ze základního klinického vyšetření, případně prohloubeného klinického vyšetření a základního biochemického a hematologického vyšetření. Pokud se majitel zákroku obává, anebo je to na základě výše zmíněných vyšetření indikováno, je pacient podroben specializovanému kardiologickému vyšetření a vyšetření parenchymatózních orgánů zobrazovacími metodami dle indikace.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
 
Komora veterinárních lékařů České republiky