PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní
Zobrazuji stranu 33 z 461 (záznamy 161 až 165 z celkových 2302)
Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,
účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.
Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.
Děkujeme za pochopení
- Květa Procházková2015-08-09 11:31:4082.117.158.125Dobrý den, mám 6měsíční fenku šiperky. zapomněli mi dát očkování proti leptospiróze, ostatní již máme. Mám to absolvovat ještě tento rok nebo stačí za rok při přeočkování? Děkuji.
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekVážená paní Procházková,
očkování proti leptospiróze je většinou řazeno mezi základní očkování a v naší ordinaci ho absolvuje každé štěně. Pokud není u vašeho psa zvláštní kontraindikace, pak vám doporučuji vakcinaci absolvovat ještě letos.
MVDr. Lubomír Hošek
- Zuzana Mondíková2015-08-04 18:54:2437.221.244.181Dobrý den, chtěla bych se poradit o otázce amputace části ocasu u kočky. Poranění naší kočky je takové, že zhruba ve 2/3 ocásek odumřel, na ocas (poranění bylo "zatažené"), nicméně uvažujeme o amputaci části ocasu, ale před tím bychom se rádi zeptali, zda má taková amputace vliv např. na motoriku kočky, vylučování apod., nechceme riskovat, že se by postupně mohlo dojít k otravě. Děkuji a přeji hezký den. Z. Mondíková
Odpovídající: MVDr. Katka Sviták NovozámskáDobrý den,
v případě hrozící sepse je amputace ocasu Vaší kočky správné řešení. I s takovým hendikepem se kočka dokáže vyrovnat a uspokojivě zvládat pohyb.
MVDr. Katka Sviták Novozámská - Lýsková2015-08-03 18:03:272a00:1028:9190:Dobrý den, jedné z naších andulek se na zobáčku objevil hnědý flíček. Máme je ve venkovní voliéře, společně s zebřičkama. Můžete nám poradit čím andulku léčit a jestli jí máme odebrat z voliéry či ne? Díky Lýsková
Odpovídající: MVDr. Katka Sviták NovozámskáDobrý den paní Lýsková,
skvrna na zobáčku Vaší andulky může mít více příčin - např. úraz či metabolickou poruchu. Doporučuji Vám navštívit veterinárního lékaře.
MVDr. Katka Sviták Novozámská - Šárka Humlová2015-08-03 09:53:0246.135.37.253Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak to je s cestováním se zvířetem v zemích EU? Mám britskou kočičku, očipovanou s petpasem. Jsem řidič s povolání a hodně cestuji do zahraničí. Dozvěděla jsem se,že musím kočičku 24h předem odčervit před vstupem do zemí EU. Existuje nějaká vyjímka,abych nemusela často odčervovat kočičku. Prosím můžete mi poradit. Moc Vám děkuji za Vaši odpověď. Humlová Šárka
Odpovídající: MVDr. Martin GrymVážená paní Humlová,
k cestování po EU potřebujte ke zvířeti pouze správně vyplněný pas s platným očkováním proti vzteklině (oboje zajistí veterinární lékař). Co se týče odčervení, pak v rozmezí 24-120 hodin před překročením hranic musí být zvíře odčerveno (se záznamem do pasu - včetně uvedení času!) pouze před vstupem do UK, Irska, Finska a na Maltu. Záznam do pasu musí provést veterinární lékař. Do ostatních zemí EU potvrzení o odčervení nepotřebujete.
S pozdravem,
MVDr. Martin Grym - Rawinek2015-07-27 18:04:2937.221.246.54Dobrý den. Máme pejska je mu 16let a 4 měsíce. V očích má zřejmě šedý zákal a najednou nevidí. Jak se k němu chovat, aby nebyl stresovaný? Děkuji za odpověď.
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekDobrý den,
v 16 letech většina psů už vidí velmi špatně a většinou se i hůře pohybují, často mívají i narušený sluch. Jediný smysl, který se údajně nezhoršuje s věkem, je čich. Z toho vyplývá, že by se pes měl především pohybovat ve známém prostředí, měl by své okolí a lidi zřetelně identifikovat, v místnostech by nemělo docházet ke změnám v uspořádání nábytku a nikde by neměly číhat ostré předměty. Velmi psovi pomáhá i pohyb ve smečce či s jiným psem, ale to by ho měl dnes už několik let znát. Existují i různé distanční pomůcky (oblouky, tykadla …), které má pes na obojku či na hlavě a které mu pomohou včas identifikovat překážku. Venku by měl takový pes chodit na vodítku a nebo opět být vypouštěn jen do známého a bezpečného prostoru. Většina psů snáší tento stav v domácím prostředí velmi dobře a většinou se naučí pohybovat po domácnosti velmi suvereně. Existuje i publikace Living With Blind Dogs, kde můžete najít další informace.
MVDr. Lubomír Hošek