Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Podkategorie:
PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní

Zobrazuji stranu 358 z 461 (záznamy 1786 až 1790 z celkových 2302)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Vítková
    2010-02-17 12:28:58
    213.226.224.30
    Dobrý den, měla bych dotaz na našeho domácího mazlíčka. Jedná se o dalmatina starého 13 a půl roku. Dostává pouze granule a jen ráno, protože celý den pak chodí často na stolici. Ale je doma a často se poslední dobou stává, že to nevydrží a pokálí postele i celý barák. Hlavně v noci. Nevíme kde se to v něm bere. Tolik toho nesní. Chci se zeptat, zda je něco na vyřešení tohoto problému. Třeba nějaké léky na posílení svěrače. Víme, že je to stářím, ale i tak se ptám, zda by se mu nedalo nějak pomoci. Děkuji moc za odpověď. Vítková

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    popisovaný stav normální není a samotným stářím způsobený asi nebude. Důvodů proč chodí Váš mazlíček často na stolici může být několik. (infekční, parazitární, neurogenní, dietní, alergické, případně kombinované). Pomoci se pravděpodobně dá. Navštivte veterinárního lékaře, nebo pracoviště, které stanoví postup v diagnostice a léčbě.  Odhalení příčiny nemusí být jednoduché a může trvat i delší dobu, ale pro úspěch je dobré, aby se postup dodržel.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Gábina Polcrová
    2010-02-16 14:19:41
    89.235.10.46
    Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na otázku ohledně srsti. Naše fenka labradorského retrívra čokoládové barvy má problém se srstí. Pořád jí vypadává. Náš veterinář jí dal nějaké tablety jako doplněk stravy, jsou to vitamíny na srst, dal jí je už podruhé ale stále se nic nelepší. Srst jí stále vypadává, už jsme změnili i značku granulí, ale pořád se nic nemění. Chtěli bychom štěňata, ale chceme jí pořádně vyléčit tu srst, aby třeba pak neměli stejnou poruchu i štěňátka. Nedávno jsme viděli nějaký dokument, kde měl také pes problém se srstí a tam mu odebrali krev a dělali nějaké testy na štítnou žlázu nebo něco podobného a zjistili že ji má špatnou. Tak jsem se chtěla zeptat, jestli se dají takové testy dělat běžně nebo se musí na nějaké specializované pracoviště nebo o to můžu požádat našeho veterináře, tedy pokud mi neřekne že je to zbytečné, že je takové vypadávání v normě, ale mě se opravdu nezdá v normě, když pohladíte psa a zůstane mi chomáč srsti v ruce. Pokud mi nějak poradíte, budu moc ráda. Děkuji Gábina

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    zkuste se domluvit s Vaším veterinářem, aby vás referoval na pracoviště, které se hlouběji zabývá kožními problémy u psů. Taková pracoviště zpravidla mají veterinárního dermatologa, který pacienta posoudí a případně stanoví další postup. Testy na různá onemocnění, např. Vámi zmiňovanou "štítnou žlázu" se dělají běžně. Je však dobré, aby zkušený dermatolog doporučil jaké onemocnění vyloučit dříve, jaké později. Pokud se nedomluvíte, můžete samozřejmě vyhledat takové pracoviště sama.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Alex
    2010-02-15 11:28:50
    62.209.230.86
    Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kde je možno v ČR provést test z krve na dědičná oční onemocnění u retrievra a určení genotypu, popřípadě kde je možno nechat odebrat vzorek pro vyšetření v zahraničí. Jak mám postupovat. Děkuji. Alex

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,
    toto vyšetření, tuším, již u nás provádí např. Genomia Plzeň, v zahraničí pak provádí vyšetření z krve např. LaboKlin, anebo IDEXX Laboratories. Pro odběr krve se můžete obrátit na kteréhokoliv licencovaného veterinárního lékaře ( VL s Osvědčením o splnění podmínek...). Detailní informace pak obdržíte u specialistů na posuzování dědičných očních vad. Viz: https://old.vetkom.cz/ordinations/dvo

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík

  • Eva
    2010-02-14 17:22:30
    213.195.211.126
    Pracuji u dojnic, kdysi se zadržené lůžko hlásilo druhý den po porodu veterinář ho vytáhl a podal čípky. Nynější veterinář to neřeší a tak chodí dojnice i pět dní se zadrženým lůžkem. Může to tak dělat?

    Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

    Veterinární lékař poskytuje službu na vyžádání majitele/chovatele/držitele zvířete.
    Zadržené lůžko se podle okolností spolu s ošetřením uvolňuje či odstraňuje zpravidla první až třetí den po porodu dojnice.

    MVDr. K. Daniel
  • martina
    2010-02-12 18:08:11
    88.146.207.2
    Dobrý den, mám tříletého kocoura, žije venku i doma. Neustále se mu objevují články tasemnice. Zkoušela jsem prášky na odčervení speciálně na tasemnice. Chvilku je klid a za 1,5 ji má znovu. Jak se účinně tasemnice zbavit? Kocour se zdržuje v bytě a mám strach, abychom se od něj nevědomky nenakazili. Děkuji za odpověď.

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    ve Vašem případě by bylo záhodno zjistit o jakou tasemnici vůbec jde. U koček, jako u konečného hostitele, se nejčastěji vyskytují tasemnice Dipylidium caninum a Taenia taeniaeformis. Člověka neohrožují a léčba nebývá obtížná, musí však být cílená a kontrolovaná. Z hlediska nebezpečí pro Vás a Vaší rodinu by měl velký význam případný nález tasemnice Echinococcus multilocularis, u které může být člověk mezihostitelem. Nevím co znamená "za 1,5 ji má znovu" a "zkoušela jsem prášky". Doporučuji: Nic nezkoušejte, navštivte veterinárního lékaře, který provede náležité vyšetření a na jeho základě stanoví léčbu.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
 
Komora veterinárních lékařů České republiky