Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Podkategorie:
PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní

Zobrazuji stranu 36 z 461 (záznamy 176 až 180 z celkových 2302)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • NIKOLA.NOVOTNA
    2015-06-27 20:49:11
    127.0.0.1
    Dobrý den dostala jsem 4 letého pejska, po necelém měsíci jsme byly na očkování. A v místě vpichu vakcíny Biocam DHPPi+LR, part LR, se mu udělala boulička je to normální nebo je někde nějaký problém, pejsek nekňučí když přejedu prsty přes bouličku nezdá se že by ho to bolelo. Je to nějaký vedlejší účinek. Nemohl ho pán špatně píchnout, Děkuji za odpověď Novotná

    Odpovídající: MVDr. Katka Sviták Novozámská

    Dobrý den,

    lokální reakce na očkování se může u některých citlivých jedinců vyskytnout i opakovaně. Většinou se " boulička " vstřebá v řádech dní. Poraďte se svým veterinárním lékařem, tato komplikace očkování se bohužel nevyskytuje tak zřídka, jak by si výrobci vakcín i veterinární lékaři přáli. A skutečně nevzniká "špatným píchnutím" a objevuje se u vakcín různé provenience.

    MVDr. Katka Sviták Novozámská
  • Petra
    2015-06-24 11:14:08
    127.0.0.1
    Dobrý den, ráda bych se zeptala na váš názor. Mám fenku boxera 11 let. Před měsícem jsme léčili zánět močového měchýře, který byl údajně vyléčen, ale u fenky jsme velké zlepšení nepozorovali a zhubla na 18 kg. Dnes při sonografickém vyšetření břicha a RTG byl nalezen nádor sleziny. Byla nám doporučena operace a zajímá mě, zda v tomto věku je velké riziko úmrtí při operaci. Srdíčko má dle vyšetření v dobrém stavu, bez šelesti a pravidelný, silný úder. Děkuji za názor.

    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Dobrý den paní Petro,

    dnes by nemělo být indikací k odmítnutí operace stáří pacienta – standardně vybavené pracoviště musí zvládnout operaci i u takto rizikového pacienta. Samozřejmostí je důkladné předoperační vyšetření včetně vyšetření krve, kardiovyšetření a RTG vyšetření břicha a hrudníku.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • Vesela
    2015-06-15 12:52:55
    127.0.0.1
    Dobrý den, je něco na dravčíka pro kočky? Pro psy máme Neostomosan, ale kočka se opakovaně nakazí. Prosím poraďte.

    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Dobrý den paní Veselá,

    bohužel nemám k dispozici přesný laboratorní nález, jakým parazitem je skutečně vaše kočka infikovaná. Neostomosan obsahuje pyrethroidy a je proto pro kočky extrémně JEDOVATÝ !!! a v žádném případě ho nezkoušejte. Obecně na dravčíky zabírá většina běžně dostupných antiparazitik, ale u koček už je výběr omezen, ale veterinární lékař vám pomůže vybrat účinné a bezpečné.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • Markéta
    2015-06-14 21:09:29
    127.0.0.1
    Dobrý den, chtěla bych požádat o radu. Máme asi 10ti letého psa Japan China. Původně jsme měli dva, ale před měsícem nám jeden uhynul. Ze začátku to vypadalo, že se to toho druhého vůbec nedotklo, že přišel o kamaráda. Pořídili jsme si štěně, vše vypadalo v pohodě. Po týdnu nám pak ten starší přestal jíst. Šli jsme s ním na veterinu, dostává injekce na podporu, výživu a několikrát denně rekonvalescentní pastu. Nechce nám jíst ani syrové maso, úplně vše odmítá. Krmíme ho injekční stříkačkou. Na veterině nám bylo sděleno, že je v pořádku, není důvod proč by neměl jíst. Jen má tvrdou palici a pravděpodobně se mu stýskává. Nyní na veterinu jezdíme každý den. Dostává i léky na nervy. Prosím existuje něco, jak ho přimět k jídlu? Děkuji Markéta

    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Dobrý den paní Markéto,

    desetiletý pes už může mít řadu interních onemocnění , spojených s nechutenstvím. Doporučuji pečlivé vyšetření dutiny ústní, kompletní interní a endokrinologické vyšetření, které většinou odhalí příčinu nechutenství. Pokud pes bude bez objektivního nálezu a pořád nejí a hubne, doporučuji pokračovat v současném ošetřování, někdy pomůžou prokinetika či některá ochucovadla. Dále doporučuji ( dle možností ) zvýšit tělesné aktivity a kontakt s novým štěnětem.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • jirka
    2015-06-14 13:31:53
    127.0.0.1
    Dobrý den, máme doma pejska, křížence německého pinče, psa, 7 let starého a cca. 13 kg vážícího. Bohužel již skoro rok má cukrovku. Nyní se blíží termín přeočkování DHPPiL. a potom za měsíc ještě tetanus. Vzteklinu měl na 3 roky tak ta bude až za dva roky. Také jsme chtěli jeden měsíc před přeočkováním DHPPiL přeočkovat pouze L protože toto očkování měl asi 3-4 roky vynecháno tak aby bylo účinné - dostal by jej vlastně měsíc před DHPPiL a potom po měsíci znovu právě při tom přeočkování běžném (DHPPiL) co je vždy po roce. Mám ale starosti když má pejsek tu cukrovku. Na podzim měl také v důsledku těžké cukrovky selhávání jater. Dnes už je stabilizovaný. Mohu jej nechat v klidu přeočkovat nebo by jej to mohlo zatížit a raději nemáme očkovat? A co ta leptospiroza - ještě když byl zdráv tak mi přišlo, že mu nedělá dobře a proto jsme jí vynechávali. Nyní když má cukrovku, tak já právě nevím jestli je očkování ještě důležitější než když byl zdráv aby se předešlo onemocnění na které se očkuje nebo jestli naopak bude lepší pejska nezatěžovat a co nejméně očkovat. Prosím o Váš názor děkuji

    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Dobrý den pane Jirko,

    onemocnění cukrovkou není kontraindikací pro vakcinaci. Pokud se srovnávají rizika, pak větším rizikem pro rozvoj cukrovky je případná infekce než vakcinace samotná. Doporučuji s vaším veterinárním lékařem vyhodnotit epizootologickou situaci konkrétně ve vašem okolí, protože právě leptospiróza je pořád reálně se vyskytující onemocnění, možná dokonce častěji u starších než u mladých psů.

    MVDr. Lubomír Hošek
 
Komora veterinárních lékařů České republiky