PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní
Zobrazuji stranu 37 z 461 (záznamy 181 až 185 z celkových 2302)
Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,
účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.
Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.
Děkujeme za pochopení
- Terrra2015-06-11 01:43:24127.0.0.1Dobrý den, prosím o radu. Morče má pod krkem bouličku. Je vhodné podávat mu antibiotika Convenia? Děkuji za zodpovězení mého dotazu.
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekDobrý den paní Terrro,
tumor (tuhá boule malé velikosti) pod krkem může být nejrůznějšího původu – může se jednat o hnisavý proces původem z dutiny ústní , nebo následek zevního poranění, může se jednat o neoplastický proces původem z kůže, ze svalů, štítné žlázy či dalších struktur krku. Zda tato záležitost bude řešitelná antibiotiky je nutno rozhodnout až na základě diagnostiky, minimálně klinické a cytologické. Convenia není antibiotikum primárně určené pro malé hlodavce a o jeho použití off label rozhoduje lékař.
MVDr. Lubomír Hošek - Hegerová2015-06-06 11:14:35127.0.0.1Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli mohu něco udělat pro svou kočku. Je jí 15 let, v posledním roce a půl podstatně méně žere a postupně už vyhubla na 2,1 kg. Je kost a kůže, ale jinak je na svůj věk poměrně vitální, skáče, běhá, i když už prospí podstatně větší část dne než dříve. Je to kočka čistě bytová, ven nechodí. Dle vyšetření moče má ledviny v pořádku a cukrovku také nemá. Každý transport na veterinu ji velmi stresuje, proto zkouším tuto cestu. Dle slov doktora už její tělo nedokáže přetvářet potravu na svaly, ale že tak může ještě docela dlouho žít. Je něco, čím bych jí mohla pomoci? Čím ji krmit (dostává kvalitní granule i kapsy, občas přemražené syrové kuřecí maso), aby přibrala? Působí stále hladově, krade lidské jídlo, což nikdy nedělala. Ráda bych jí ho i dala, bohužel když ho sní o trošku více než malou porcičku, zase to všechno vyzvrací, takže v ní stejně nezůstane. Je nějaká šance ji trochu vykrmit a prodloužit jí život? Mám pocit, že už v ní chřestí kosti, jak je hubená. Děkuji za radu, Hegerová
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekVážená paní Hegerová,
vaše otázka obsahuje i odpověď. Pokud je vaše kočka pod lékařkou péčí, objektivně nemá patologický nález a je veselá, přiměřeně aktivní, žere, pije a vyměšuje přiměřeně normálně, pak se jedná o normální stárnoucí kočku, které přirozeně ubývá svalovina. Samozřejmě má specifické požadavky geriatrického pacienta. Doporučuji s vaším lékařem ještě jednou probrat všechny možnosti přídavků do jídla, obecně by mělo obsahovat vysoce stravitelné bílkoviny, jednoduché zdroje energie, přiměřeně vlákniny na stimulaci peristaltiky a vyšší množství vitamínů. I tak je krmení geriatrického pacienta hledáním přesného typu krmiva, po kterém kočka ani nezvrací, ani nemá průjem či naopak zácpu.
MVDr. Lubomír Hošek - Lucie2015-06-05 21:01:50127.0.0.1Dobrý den, mám desetiletého vykastrovaného kocoura, který začal z ničeho nic pojídat stelivo. Jedná se o příznak nějaké nemoci? Děkuji za odpověď
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekDobrý den paní Lucie,
Alotriofagia (pojídání nevhodných věcí) se může vyskytovat jako jeden z příznaků chronického stresu. Zkuste se zamyslet, jaké měl váš kocour dosavadní životní návyky a zda nedošlo ve vaší domácnosti k nějakým zásadním změnám. Kočky, zvláště osamělé a žijící v úzkém kontaktu s omezeným počtem lidí, jsou velmi závislé na svých stereotypech, a jakékoli jejich narušení může mít následky i v celkovém zdravotním stavu ( např. se mohou objevit některé urologické či dermatologické problémy). Obecně lze pak tyto situace řešit podáním přírodních anxiolytik či feromonových preparátů.
MVDr. Lubomír Hošek - chytrý václav2015-06-04 13:03:57127.0.0.1Dobrý den potřeboval bych vědět kolik mohu chovat slepic na domácnost pokud není omezeno vyhláškou myslím že to bývalo asi 50 ks děkuji za odpověď s pozdravem Chytrý
Odpovídající: MVDr. Renáta HlavováDobrý den,
abyste nemusel z veterinárního hlediska registrovat hospodářství a nemusel provádět nařízená vyšetření, nesmíte mít více jak 50 ks slepic v chovu.
Chov drobného zvířectva se také řídí obecními vyhláškami, které se ale mohou značně lišit.
MVDr. Renáta Hlavová - Veronika Sehnálková2015-06-04 10:36:47127.0.0.1Dobrý den, prosím o radu, měla jsem 6ti letou samičku zakrslého králíka, kromě problému se zuby byla jinak zdravá, pravidelně očkovaná. Nicméně při posledním přeočkování 30.4.2015 dostala vyšší dávku vakcíny, v očkovacím průkazu je nálepka 20 dávek, nevím kolik jí toho ve skutečnosti píchl, byl s ní manžel. Prý to nic neudělá pouze očkování dýl vydrží. Nicméně v úterý jsme byli u jiného veterináře, kam jsme jezdili pravidelně na kontrolu se zoubky a paní doktorka jí našla v bříšku nádor, už selhávaly ledviny a játra. Mohla mít vyšší dávka vliv na její zdravotní stav nebo jej v podstatě celý způsobit? Děkuji za odpověď
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekVážená paní Sehnálková,
vakcína na očkování králíků se distribuuje buď jako jednodávka nebo jako lahvička s 20 dávkami, ale vždy je dávka na 1 králíka asi 1 ml, takže s velkou pravděpodobností Váš králík dostal předepsanou dávku. U 6 letého králíka se může ( jako u kteréhokoli staršího jedince ) objevit nádorové onemocnění, navíc samičky králíků jsou často postiženy nádorovými změnami na děloze. Také selhávání jater a ledvin je především spojováno s vyšším věkem. Vámi citované problémy nejsou uváděny ( a ani osobně jsem to nezaznamenal ) jako postvakcinační komplikace.
MVDr. Lubomír Hošek