Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Podkategorie:
PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní

Zobrazuji stranu 371 z 461 (záznamy 1851 až 1855 z celkových 2302)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Ivana Hanáková
    2010-01-01 18:01:36
    212.24.137.13
    Dobrý den, mám trpasličího pinče, který byl léčen na zánět spojivek. Protože antibiotika nezabírala, nechali jsme udělat rozbor krve, kultivaci očí, seškrab z řas a byl nám prokázán parazit Demodex. V současné době bereme antib. Clindamycin, Ivomec, vitamín E, jednou týdně chodíme na injekci zylexis. Po 14 dnech jsme dostali místo Ivomecu (který se prý přestal vyrábět) Biomectin. Zajímalo by mne, zda dlouhodobé užívání antibiotik nemůže nějak pejskovi ublížit a zda Biomectin opravdu likviduje Demodexe (v příloze je pouze použití pro skot, ovce a prasata) Děkuji za odpověď I. Hanáková

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    podle zákona o Komoře veterinárních lékařů mi z této pozice není dovoleno jakýmkoliv způsobem hodnotit léčbu jiného veterinárního lékaře. Obecně při dlouhodobém užívání ATB je doporučováno provádět kontrolní vyš. krve a chránit zažívací trakt.
  • Pavlína Sikorová
    2010-01-01 16:11:30
    213.195.211.121
    Dobrý den, naše fena má na uchu něco jako velkou tukovou bouli. Neustále se zvětšuje. Když jí na ouško sáhneme, bolí jí to a kňučí. Co s tím máme dělat? předem děkuji Sikorová

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    myslím si, že ve vašem případě by se mohlo jednat o tzv. Othematom (výlev krve mezi chrupavku boltce a kůži, nejčastěji na vnitřní straně). Doporučuji neprodleně navštívit veterinárního lékaře.
  • Michaela
    2010-01-01 13:06:39
    94.112.157.229
    Dobrý den můj pes je teď na operaci prasklého močového měchýře a je mu 14. Tak bych se chtěla zeptat jestli to přežije. Děkuju

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    přežití vašeho psa závisí na mnoha aspektech (celkový zdravotní stav - srdce, plíce, funkce ledvin, jater apod.). Rovněž záleží na včasnosti operačního zákroku. Někteří psi ve věku 14 let jsou na tom zdravotně mnohdy lépe než 8 letí, záleží na způsobu odchovu a na genetické predispozici a plemeni.
  • Lišková Miroslava
    2009-12-30 15:20:10
    213.226.208.130
    Dobrý den, doma mám dva tří-leté kocourky, kteří byli do dvou let nejlepší kamarádi. Poté začal být jeden z nich k druhému agresivní. (Na zahradě mám přitoulané další tři kočičky, s nimi vychází celkem klidně). Druhý kocourek je naopak od kotěte velmi plachý a bázlivý. Na rady jsem nechala oba vykastrovat a snažila se agresivitu potlačit léky Sereneum a používáním difuzéru faliway, což vedlo snad k velmi malému zlepšení. Od kastrace je to sedm měsíců. Stav není ideální, ven je většinou pouštím po jednom, aby nedošlo ke rvačce, doma na ně musím dávat pozor a často zasahovat, aby agresivní kocourek nezaútočil. Pomohlo by nám něco situaci vylepšit, nechci se ani jednoho zbavit, předem děkuji, Miroslava Lišková, Chrudim.

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    váš problém není jednoduché vyřešit, já ani nevím v kolika měsících nebo rocích jste nechala kocoury vykastrovat, nevím jestli agresivita souvisí s příchodem venkovních koček nebo ne. Myslím si, že jádro problému by mohlo být v přítomnosti koček na zahradu.
  • Martin Zeman
    2009-12-28 15:58:16
    92.62.224.8
    Dobrý den. Prosím o radu. Chtěl bych připustit 15ti letou klisnu, která porodila už tři hříbata. Před třetím zabřeznutím měla vždy říji výraznou až bouřlivou a pravidelnou. Od porodu posledního hříběte ale má říji velice nevýraznou. Klisna je ustájená nepřetržitě na pastvině tzn. je krmena zelenou pící a světelný den je dlouhý jak jen může být, nemá výraznější nadváhu, ani není příliš zatěžována. Jak se dá nejlépe vysledovat ovulace, nejlépe bez použití sonografu? Je možné ovulaci zjistit např. barevnými papírky z hlenu, nebo se dá nejlépe poznat palpačně podle otevřeného děložního krčku? Musím použít hormonální přípravky - jsou spolehlivé jen injekční, nebo postačí přípravek do krmiva? Klisnu bych připustil inseminací. Děkuji.

    Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

    Klisny vykazují výrazně sezónní vliv na intenzitu i kvalitu říje. Optimální období pro připouštění je zhruba od března do července. Tato skutečnost je podmíněna hormonálně - významným faktorem je prodlužující se délka světelného dne. V tomto smyslu lze například využít mírně časově se prodlužující osvětlení stáje. Dostatečná intenzita světla ve stáji znamená, že v boxu lze bez problémů číst.
    Čas ovulace lze nejlépe ověřit sonografickým vyšetřením. Otevřený děložní krček, případně s výtokem čirého hlenu, je signálem říje. Jen velmi přibližně však lze podle něj odhadovat čas ovulace.
    Použití hormonálních preparátů k ovlivnění říjového cyklu u klisen bývá rovněž daleko úspěšnější a jednodušší v průběhu jarní připouštěcí sezóny. Většina těchto preparátů se podává injekčně. Do krmiva lze jako podpůrný prostředek podávat přípravky obsahující vitamin E.

    MVDr. K. Daniel
 
Komora veterinárních lékařů České republiky