Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Podkategorie:
PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní

Zobrazuji stranu 399 z 461 (záznamy 1991 až 1995 z celkových 2302)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Hana
    2009-08-28 15:04:37
    193.165.152.236
    Dobrý den, při kontrole šití ve vet. ordinaci můj pes seskočil z vyšetřovacího stolu a vyrazil si dva zuby, psa jsem na stole držela já, ale přesto prý mám nárok na nějaké spolupodílení se na léčení psa. Je to pravda? Jak se v takovém případě postupuje? A ještě jeden dotaz, je veterinář povinen poskytnout základní ošetření psu, který se v jeho ordinaci zraní? Děkuji předem za odpověď

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    fixace pacienta je věcí majitele, pokud se s veterinárním lékařem nedohodnete jinak. Proto také je pouze věcí dohody a případného prokázání dobré vůle veterinárního lékaře zda se bude podílet nějakou slevou ze svého honoráře v důsledku toho, že ke zranění psa došlo v jeho ordinaci. Veterinární lékař je povinen poskytnout první pomoc dle profesního řádu KVL ČR. Viz: https://old.vetkom.cz/content/showPage/profesni-rad-88

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • adéla
    2009-08-27 20:39:43
    84.21.119.213
    Dobrý den, prosím jak naučit čůrat štěně na jedno místo a né po celém bytě, mám přečteny dvě knížky a štěně už 14 dní se nenaučilo. Děkuji Áda

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    štěně by vůbec v bytě čůrat nemělo, tak jej to ani neučte. Pes není kočka. Pořízení pejska je závazek a vyžaduje z Vaší strany péči. V chovatelských příručkách se zpravidla dovíte jak vychovat štěně, aby čůralo venku. Začněte tím, že jakmile se štěně probudí, půjdete s ním ven a vykoná-li potřebu, pochválíte jej. Vykoná-li potřebu doma, dostane vyhubováno a opět jej vyvenčete. Štěňata se učí rychle.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Táňa
    2009-08-27 20:35:38
    84.21.119.213
    Chtěla bych se prosím zeptat, čím krmit 6x denně dvouměsíční štěně jorkšíra. Připadá mi že piškot a rohlík v mléce, puding a kuřecí párek je špatně nebo málo. Děkuji Táňa

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    ne vždy, byť většinou ano, doporučuji krmit výhradně kvalitními granulemi. Ve Vašem případě však ano. Pokud nemáte širší znalosti nutričních potřeb Vašeho pejska, dáváte mu puding s párkem atp., přejděte zcela na kvalitní průmyslové krmení. Zvolte některou ze superprémiových značek krmiv pro štěňata malých plemen a krmte přesně podle návodu. Bude to pro Vás pohodlné, vzhledem k velikosti Yorků relativně levné, štěně si na krmivo zvykne a bude dobře prosperovat.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Ing. Marie Škarydová
    2009-08-27 15:57:00
    90.179.156.153
    Dobrý den, jsem zootechnikem v chovu krav a nedávno jsme měli vážný spor s naším stálým veterinářem. Dotyčný byl na dovolené a v chovu bylo třeba ošetřit několik zvířat. Proto jsme pozvali druhého veterináře, který v našem okrese působí u velkých zvířat. Veškerá léčba byla řádně zaznamenána v Knize léčení, kde si náš veterinář po návratu vše přečetl a vynadal nám, že si do chovu NESMÍME vzít jiného vet. lékaře nežli jeho. Prý je to dáno nějakým zákonem či předpisem KVL, že v jednom chovu nesmí působit 2 veterináři "současně". Zajímalo by mne, zda je to pravda, a pokud ano, jak se máme zachovat, když má náš veterinář dovolenou? Druhý dotaz se týká výměny dotyčného veterinárního lékaře. S jeho kolegou (který u nás "zaskakoval") jsme měli ty nejlepší zkušenosti jak profesní, tak mezilidské, a proto bychom jeho služby chtěli využívat i v budoucnu. Náš stálý veterinář ale tvrdí, že dokud nebudeme mít vyrovnané veškeré pohledávky k jeho osobě, nemůžeme do chovu jiného veterináře pozvat. Také v tomto případě mne zajímá, zda mluví pan doktor pravdu nebo si vymýšlí, aby o příjmy z ošetřování našeho chovu nepřišel? Děkuji za odpověď.

    Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

    Na Vaše dotazy téměř kompletně odpovídá Profesní řád Komory veterinárních lékařů - zejména paragrafy 9 - 13.
    Jejich aktuální znění naleznete na www.vetkom.cz postupem na Úvod - Legislativa - Komora a vnitřní předpisy - Profesní řád.

    MVDr. K. Daniel

    Pozn. administrátora: přímý link
    https://old.vetkom.cz/content/showPage/profesni-rad-88

  • Honza
    2009-08-25 19:42:54
    85.207.72.11
    Na těle mého psa se objevilo hodně velké množství malých bílých jako by klíšťat menších než 1 mm s rezavýma nohama má jich plnou srst a po zmáčknutí jako by puknou. Potřeboval bych identifikovat tohoto parazita.

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    pro identifikaci parazita budete muset navštívit veterinární zařízení, které provede mikroskopické vyšetření. Nejlépe se psem, anebo alespoň s parazitem. Třeba nalepeným na průhledné lepící pásce. Běžně parazitující vši, všenky, blechy, či dravčíci, anebo sametky Vašemu popisu neodpovídají. Pomohl by třeba údaj o počtu nohou parazita ( 6, či 8), zda se přisává, či nikoliv, atp. Také je třeba vzít v úvahu, že vidět u parazita menšího než 1 mm barvu nohou může být ošidné.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
 
Komora veterinárních lékařů České republiky