Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Podkategorie:
PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní

Zobrazuji stranu 437 z 461 (záznamy 2181 až 2185 z celkových 2302)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Milada Gibalová
    2009-04-07 19:10:27
    80.82.146.235
    Dobrý den, dnes jsem vytáhla psovi klíště, ale hlava zůstala v kůže. Můžete mi prosím sdělit, jaký je další postup? Mám to něčím mazat nebo co udělat, aby hlava vypadla. Mnohokrát děkuji ta odpověď.

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    při zatržení hlavičky klíštěte doporučuji napadené místo desinfikovat a následně navštívit veterinárního lékaře, který provede chirurgické vybavení hlavičky. Jiný způsob lege artis odstranění bohužel neexistuje.
  • Herbstová
    2009-04-07 17:30:56
    90.183.248.253
    Dobrý den, náš kocour má dlouhou srst, která mu místy až zplstnatěla. Nejde vyčesat. Nemám s tímto zkušenost, kocour je nalezenec. Prosím o radu. Jedná se o krční a břišní partie. Zbytek srsti je bez problémů. Předem děkuji za odpověď!

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    v případě výrazně zplstnatělé srsti zpravidla nezbývá jiné řešení, než kocoura ostříhat. Nevyčesaná zplstnatělá srst může způsobit zánět kůže. Netroufáte-li si ošetřit srst sama, obraťte se na veterinárního lékaře.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Iva Hešková
    2009-04-07 13:53:01
    89.29.50.212
    Dobrý den, mám dotaz: včera jsme byli s naší yorkšírkou na očkování proti vzteklině a na dotaz proč platíme víc jsme byli poučeni, že máme nyní "tříletou vakcínu". Jenže v očkováku je nalepená ta stejná nálepka z vakcíny jako loni (Merial Rabisin) a veterinář pouze připsal datum další návštěvy 4/2012. Na seznamu schválených vakcín je však uvedena jako roční. Jak se tedy v zahraničí prokážeme, že máme tu tříletou? Moc děkuji předem za odpověď. Iva Hešková

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    dle nové právní úpravy se interval vakcinace proti vzteklině řídí informací o délce trvání imunity, kterou stanovuje výrobce a schvaluje registrační úřad (ÚSKVBL). U Rabisinu výrobce uvádí délku imunity 12 - 36 měsíců. Je podstatná vakcinační historie atp. ( Viz též odpověď na níže uvedený dotaz) To však Vy vůbec nejste povinná znát. Pro cestu do zahraničí není nálepka rozhodující. V různých státech mohou mít různé úpravy a registrované různé vakcíny. V České republice do poslední novely veterinárního zákona platila povinnost mít psa přeočkovaného každoročně bez ohledu na informace výrobce vakcíny. Rozhodující je platná právní úprava v tom kterém státě a úřední záznam soukromého veterinárního lékaře. V některých státech i EU je např. potřeba po očkování ještě ověřit hladinu protilátek.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Andrea
    2009-04-06 16:35:32
    82.99.176.115
    Dobrý den, neznám odborné výrazy a tak jako lajk se pokusím popsat stav. Máme 9 měsíční fenu NO (je papírová, snímky negat.) a občas kulhá na přední tlapu. Dle vyšetření veterinářem je to v oblasti zápěstí a je tam znát ,,lupání" (ve srovnání s druhou tlapou) fena váží 27,5 kg. Krmíme Acanou pro štěňata velkých plemen, dáváme Alavis a přesto se kulhání vrací. Není pravidlem zda je to po zátěži. Doporučíte mi nechat feně udělat rentgen? Je u nás ve Východních Čechách někdo kdo se specializuje na onemocnění kloubů u psů? Snažila jsem se zjistit blíže přes net., ale bohužel neúspěšně a proto se obracím na Vás. Nechci u fenky nic zanedbat. Nyní fenka bere léky a musí být v klidu, přesto mám pocit, že bych měla udělat i něco víc. Děkuji za Vaši odpověď Andrea

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    bohužel ke zdravotnímu stavu Vaší fenky nemohu zaujmout žádné stanovisko, pouze Vám mohu doporučit aby jste navštívila veterinární pracoviště, které se rutinně zabývá ortopedickými problémy. Zkuste www.vetkom.cz - veterináři - mapka - dle okresu - jednotliví vet. lékaři.
  • Pavlina
    2009-04-06 14:43:23
    90.200.204.51
    Dobrý den, ráda bych se informovala co vše je nezbytné zajistit pro vycestování do Velké Británie s fenkou Labradora. Fenka je očipovaná, má pas, před 3 lety jsem odesílala krev pro nutná vyšetření kvůli podmínkám v UK, zaslali mi doklad o úspěšném absolvovaní, avšak nyní je tři roky starý a nevím zda-li se krevní testy musejí znovu opakovat. Děkuji za odpověď Pavlína

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    musíte absolvovat vyšetření krve ke stanovení protilátek, vyšetření nesmí být starší 3 měsíců.
 
Komora veterinárních lékařů České republiky