Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Podkategorie:
PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní

Zobrazuji stranu 451 z 461 (záznamy 2251 až 2255 z celkových 2302)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Maradová J.
    2009-02-06 07:48:11
    80.95.254.1
    Dobrý den mám dvouletou fenku ang. kokršpaněla. V říjnu 08 v den svých 2. narozenin dostala první epileptický záchvat, další následovaly 2 x po měsíci. Léčena je Pheamaletenem 2-0-2 a od 9. prosince k naší velké radosti bez záchvatů. Problém ale máme s tím, že od října loňského roku začala kulhat na pravou přední nožičku. Je to taková zvláštní reakce, běhá, dovádí, potom se na chviličku zastaví, pokrčí přední nožičku a jakoby se přikrčí a běží dál. Vše to trvá jen malou chviličku, ale při delší zátěži (procházkách) se to opakuje. Minulý týden jsem v noci nespala a všimla jsem si, že když se zvedá, nebo obrací v pelíšku praská jí v nožičce. Je to takový zvonivý zvuk. Prosím poradíte mi ??? Je to nepostradatelný společník mého beznohého manžela a moc ji chceme pomoci. Děkuji Jana M.

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    doporučuji co nejdříve navštívit specializované pracoviště-ortopedie, neurologie, kde po vyšetření mohou stanovit přesnou diagnózu. Může se jednat jak o problém ortopedický, tak i neurologický. Rovněž Vám doporučuji informovat ošetřujícího veterinárního lékaře o celkovém onemocnění a jeho léčbě.

  • tereza
    2009-02-05 21:24:43
    213.192.39.140
    Dobrý den, mám problém s mou rok a půl starou kočičkou. Je v létě 2008 kastrovaná u veterináře Lepky v kateřinkách. Operace proběhla v pořádku a ani po operaci nebyli žádné potíže. Ty nastali až později, když asi měsíc po kastraci začala znovu mrouskat. Mrouskala v intervalech asi 2-3 týdnů až asi do konce prosince. Teď je naštěstí klid, ale čekáme na další mrouskání /řekl, že když začne znovu tak ji bude muset znovu operovat - ale prý to mohly být zbytkové hormony/. Do toho nám pár měsíců po kastraci začala čůrat na křesla, gauč a rodičům do postele. Může to mít s tím spojitost? Můžete mi poradit jak se mám zachovat, co to může být a kolik by popřípadě stála ta "opravná kastrace" či jiná léčba u vás? Předem děkuji za odpověď.

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    doporučuji navštívit specializované chirurgické pracoviště, které rutinně provádí tyto zákroky. Podle mého názoru bude pravděpodobně nutná reoperace, která ozřejmí příčinu persistující říje u Vaší kočky. Zvýšené močení může souviset s provedeným zákrokem. Cena operačního zákroku je smluvní, doporučuji informovat se u ošetřujícího veterinárního lékaře o její výši ještě před zákrokem.
  • Any
    2009-02-05 10:31:29
    193.86.170.242
    Dobrý den, mám desetiměsíční fenku australského ovčáka. Nevšimli jsme si, že u ní začíná první hárání a vzali jsme ji s sebou na víkend, kde došlo k nakrytí se psem jiné rasy. Prostě jsme je přímo chytili při činu. Podstoupila během týdne 3 injekce u svého veterináře. Nyní, týden od poslední injekce, je fenka velice smutná, nervózní a pohlavní ústrojí se ji zvětšilo a bradavky se jí nalévají. Mám obavu, jestli je to normální reakce na léčbu a jestli to není příznak březosti. Dá se nějakým způsobem zjistit, jestli fenka není březí i po tomto zákroku? Je zde nějaké riziko, že by mohla onemocnět zánětem? Děkuji Vám za radu.

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    Vaše fena se pravděpodobně podrobila hormonální léčbě po nechtěném nakrytí. Detekci případné březosti lze provést sonografickým vyšetřením cca 23-26 den po nakrytí.

    Hormonální léčba může mít tyto vedlejší účinky, které popisujete, proto Vám doporučuji navštívit neprodleně veterinárního lékaře a nechat vaši fenku vyšetřit. (zánět dělohy, vyš. krve apod.)

  • Novák
    2009-02-04 21:01:12
    88.146.221.133
    Dobrý den. Nezlobte se, ale připadám si jak v kocourkově, může mi někdo odpovědět na můj dotaz cituji už potřetí: je možné a jakým preparátem vyvolat kvokání slepic? Já nevím, jak už konkrétněji se mám zeptat. Prosím o název preparátu.

    Odpovídající: MVDr. Renáta Hlavová

    Bohužel nemohu v tomto případě poskytnout bližší informace. Zkoušelo se terapeuticky inj. aplikací oddálit, případně zrušit kvokání u slepice. Jeho dosažení bylo však natolik nejisté, pracné a hlavně neekonomické, že se od dalších pokusů upustilo. Kvokající slepice se vždy najde. :)

    MVDr. Renáta Hlavová
  • Eliška Chábová
    2009-02-04 09:27:33
    194.228.235.12
    Čím odčervit a jak často kozy?

    Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

    Všeobecnou radou je provádět odčervení malých přežvýkavců minimálně dvakrát ročně (před uvedením koz na pastvu na jaře a před ukončením pastvy na podzim) a odčervovací prostředky střídat, vzhledem k možnosti vývoje rezistence parazitů. Důležité je nepoužívat odčervovací prostředek s účinnou látkou stejné skupiny (bez ohledu na komerční název) příliš dlouho.

    Pro předpis či aplikaci určitého odčervovacího prostředku by bylo nejlépe obrátit se k Vašemu ošetřujícímu veterinárnímu lékaři.

    Při rozhodnutí o použití určitého prostředku je rovněž, kromě možných rezistencí, nutno brát v úvahu spektrum účinnosti antihelmintika, délku jeho účinnosti, účinnost aktivní látky vůči různým vývojovým stádiím parazitů a v neposlední řadě - pokud je mléko koz používáno k lidskému konzumu - ochrannou lhůtu, tedy časový interval mezi aplikací některých odčervovacích prostředku a pominutím nebezpečí kontaminace mléka zbytky účinné látky v organismu kozy.

    MVDr. K. Daniel
 
Komora veterinárních lékařů České republiky