PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní
Zobrazuji stranu 56 z 461 (záznamy 276 až 280 z celkových 2302)
Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,
účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.
Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.
Děkujeme za pochopení
- Pavel Franc2014-12-05 19:37:42127.0.0.1Dobrý den. Mám 1/2 ročního zakrslého králíčka a ze dne na den má najednou stále otočenou hlavičku jakoby koukal okem nahoru a několikrát za hodinu padá na bok a točí se stále přes bok = válí sudy dokud ho nezastavím rukou. Je potom velmi vystresovaný. Již jsme byli v Kladně na 2 veterinách, ale stále / 3 dny stejný stav a žádná diagnóza. Jen nějaké injekce s vitamíny, peníze a že asi nějaká viróza. Prosím o radu: nerad bych o něho přišel. Děkuji moc. Odpověď prosím na: E-mail: sadaramen@email.cz Děkuji všem Pavel Franc
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekVážený pane Franc,
Vámi popisovaná situace může být s určitou pravděpodobností postižení vestibulárního aparátu, které může být způsobeno mnoha příčinami (ryze neurologické, oběhové, morfologické, idiopatické či parazitární) a není jednoduché je jednoduše odhalit. Doporučil bych vedle pečlivého klinického vyšetření nechat provést sérologické vyšetření na přítomnost parazitů, celkové vyšetření krve. Bohužel další přínosné vyšetření by bylo pomocí počítačové tomografie. Obecně je ale prognóza tohoto stavu velmi opatrná a nejistá.
MVDr. Lubomír Hošek - Martina Maleňáková2014-12-02 21:33:11127.0.0.1Dobrý den, máme pětiletou britskou kočku a zničeho nic ochrnula na zadní nohy. Ráno normálně běhala a kolem poledne jsme si všimly, že tahá zadní nohy a nehýbe moc ocasem. Nevíme jestli třeba nespadla doma ze schodů nebo něco, ale venku nebyla. Veterinář jí dal Milgamu, ATB, vitamín B a nějakou vitamínovou směs, vše v inj. a zatím to nepomáhá. Kočka povrchně o dýchá a mňouká asi že ji to bolí. Pokud to prý nezabere nasadí jí kortikoidy. Nevíte čím je ochrnutí způsobeno. Děkuji za odpověď
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekDobrý den,
podle příznaků, které popisujete se může jednat opravdu o postraumatický stav, kdy může dojít k poškození míchy, ať již trvalému nebo dočasnému, nebo se také může jednat o trombózu. Trombóza je onemocnění, kdy trombus (krevní sraženina) může ucpat zadní dutou žílu a může způsobit také ochrnutí zadních končetin a ocasu. Onemocnění je velmi bolestivé a končetiny jsou výrazně chladné. V případě, že se jedná opravdu o stav po nějakém zranění, je nasazená terapie adekvátní a bude jen otázkou času kdy se potvrdí dočasné nebo trvalé poškození inervace. Vyšetření kočky by bylo vhodné doplnit rentgenem, abychom mohli vyloučit poškození obratlů a příp. pánve a dlouhých kostí.
S pozdravem
MVDr. Zlatka Hošková - Dana Zdvořáková2014-11-30 20:32:23127.0.0.1Dobrý den, mám jorkšírského teriéra, 11 let, 4kg. Byl mu diagnostikován Cushingův syndrom, má epilepsii a šelest na srdci, často trpí průjmy. Chci se zeptat, zda mu podání SEDALINU gelu neublíží. Velice špatně snáší petardy. Děkuji za odpověď.
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekVážená paní Zdvořáková,
Sedalin gel se mj. nesmí podávat při epileptickém záchvatu a v kombinaci se sedativy ( nevím, zda něco užívá na epilepsii ) může potencovat jejich sedativní účinek. Velké riziko také představuje vysoká koncentrace účinné dávky a nepředvídatelná reakce psa. Obecně bych byl ve vašem případě velmi obezřetný a spíš bych doporučil vyhledat s vaším lékařem jiný preparát, který sice nebude mít tak silný účinek, ale bude šetrnější .
MVDr. Lubomír Hošek
- Peller2014-11-30 19:24:38127.0.0.1Dobrý den, rád bych věděl, jak je to s očkováním Nobivac DHP, v příbalovém letáku je při očkování po 3 měsíci přeočkování až za 3 roky, můj veterinář tvrdí, že je nutno přeočkovat za rok, že se takto veterináři školí, naopak odpověď na tento dotaz na SVS byla, že veterináři by měli postupovat podle těchto doporučení výrobců.
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekDobrý den pane Peller,
skutečně přesně citujete příbalový leták, ale je mnoho dalších imunologických doporučení, která musí veterinární lékař dodržovat z titulu svého vzdělání. První vakcinace zpravidla probíhá mezi 6. -9. týdnem dle nákazové situace, revakcinace pak v 2-4 týdních intervalech, s tím že poslední je po 3. měsíci věku (u některých plemen je doporučitelné ještě další přeočkování po 16. týdnu věku. Pak následuje tzv. boostrování, tj. prohloubení imunity za rok po posledním štěněcím očkování (to měl na mysli váš lékař) a teprve poté nastupuje schéma, které uvádí výrobce ve svém letáku.
MVDr. Lubomír Hošek - Tomáš2014-11-27 09:13:27127.0.0.1Dobrý den co stojí utracení psa a zda se dá zanechat na veterině?
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekDobrý den pane Tomáš,
cena výkonu závisí na hmotnosti pacienta, zda probíhá v ordinaci či u chovatele , zda se jedná o normální pracovní dobu pracoviště nebo o pohotovost. Cena je smluvní, řádově se může pohybovat kolem 1 000 Kč. Většina veterinárních pracovišť je vybavena chladicím boxem a lze tam zanechat i tělo zvířete, ale vždy se informujte předem, zda je to možné. Samozřejmě i tato služba je zpoplatněna.
MVDr. Lubomír Hošek