Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Podkategorie:
PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní

Zobrazuji stranu 63 z 461 (záznamy 311 až 315 z celkových 2302)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Marcela
    2014-09-10 14:45:54
    127.0.0.1
    Dobrý den, děkuji Vám za odpověď. Bohužel řepku, ambrosii, muchničky, roztoče žijící v seně, slámě, obilí nelze odstranit. Můžete mě ještě sdělit názvy těch léčiv, které doporučujete? Děkuji

    Odpovídající: Nepřidělen

    Dobrý den,

    pokud si přečte záhlaví této poradny, tak zjistíte, že váš dotaz nemůže nikdo odpovědět.

    Bronislav Kozák
    administrátor

  • Iva
    2014-09-09 20:48:40
    127.0.0.1
    Dobrý den, prosím o radu. Mám 15 letou fenku jorkšírského teriéra a začala mít tyto problémy: skoro denně zvrací žluté šťávy ,vydává zvuky jako když "chrochtá", zvedá se jí žaludek ,je taková jakoby smutná.... prostě to není ono. V noci občas chodí po bytě sem tam, pak si někam lehne, za chvilku vstane a zase si hledá jiné místo. Veterinář ji našel šelest na srdci - dostala fortekol 1/2 tbl denně a pak bere omeprazol - 2x denně čtvrt tobolky. Krev má v pořádku, rtg žaludku taky, rtg dýchací trubice taky, nikde nic ji nenašel a sám prý neví, co by to mohlo být... jen prý má výrůstky na páteři... je prý to k věku (občas se ji jakoby rozjíždí zadní nohy a klepou se ji). Ještě prý by ji zkusil uspat a podívat se jí do pusy (má velký zubní kámen) ale bojím se aby se vzbudila z narkózy. Zatím jí a pije celkem dobře, i když nechce třeba konzervu ,kterou dříve jedla ale vařené maso s rýží sní bez problémů, a taky teď moc nechce pamlsky, které před tím jedla. Poradíte? Děkuji Iva

    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená paní Ivo,

    dle vašeho popisu se může skutečně jednat o problém v dutině ústní – silný zubní kámen, zvláště na horních špičácích, může skutečně až perforovat zubní lůžko do nosu a může dojít ke komunikaci mezi nosem a pusou. Pokud je pejsek důkladně vyšetřen, pak ani u 15 letého by neměl být problém s narkózou a důkladným ošetřením dutiny ústní a zubů. Pak se můžete důkladně vrhnout na „vyladění“ stravy u starého psa. Jedná se skutečně o umění, najít přesné krmivo, které bude mít vyvážený příjem živin, přiměřeně vlákniny na akorát přesné trávení bez zvracení, průjmu či zácpy a zároveň ho bude pes radostně přijímat – ale je nutno tento proces podstoupit, většinou se najde řešení. Obraťte se s důvěrou na vašeho lékaře, a jednoznačně bych začal s ošetřením dutiny ústní.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • Blanka
    2014-09-09 07:05:53
    127.0.0.1
    Dobrý den, máme 8 měsíčního kavalíra. Z důvodu, že pejsek špatně žere a střídala se mu pevná stolice s řidší, jsme navštívili veterináře. Byl mu udělán krevní obraz a stěr. Ve stěru byla zjištěna Escherichia coli var. hameofylica ++++ 1, přeléčeno Zobuxa, (Salmonella a Campylobacter – negativní). Veterináře více znepokojil, ale krevní obraz, kdy byla hodnota LYM 7,25 a hodnota krevních destiček PLT 128. Po 3 týdnech byl udělán nový krevní obraz, kdy hodnota LYM klesla na 4,79, ale hodnota krevních destiček PLT zůstala nízká 130. Veterinář říkal, že by to mohlo být více věcí, ale také nějaké autoimunitní onemocnění, ale že je pejsek ještě mladý a uvidí se v dospělosti. Že by možná v budoucnu musel brát kortikosteroidy. Říkal, že hlavně musíme najít i nějaké krmivo, které by konečně žral s chutí. Předepsal nám Entizol a za 3 týdny máme přijít na další kontrolní odběr krve. Pejsek je jinak veselý, ve stolici jsme krev nikdy nepozorovali, jen je hubenější tím, že hůř žere. Můžete mi prosím napsat Váš názor na zjištěné hodnoty krevního obrazu? Myslíte si, že je jeho stav vážný? Moc děkuji. Blanka

    Odpovídající: Nepřidělen

    Dobrý den,

    pokud si přečte záhlaví této poradny, tak zjistíte, že váš dotaz nemůže nikdo odpovědět.

    Bronislav Kozák
    administrátor

  • Jitka Pöchmannová
    2014-09-08 13:02:45
    127.0.0.1
    Dobrý den, chtěla bych poprosit o sdělení, zda u psů, ale zejména u malých štěňat (3 týdny-3 měsíce) může poškodit štěněčí oči blesk z fotoaparátu zaměřený přímo na obličej štěněte z bezprostřední blízkosti. Já osobně jsem přesvědčená, že ano, ale jako laik nedovedu vysvětlit, jaká část oka je bleskem poškozena a jaké to může mít v dospělosti zvířete následky. Děkuji za odpověď.

    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená paní Pöchmannová,

    každé působení energie na živý organizmus ( kinetické, tepelné či světelné ) má určité meze, kdy je příjemné, snesitelné, nepříjemné nebo poškozující. Energie fotoblesku nedosahuje intenzity ani délku expozice takového rozsahu, aby reálně poškodil zrak. Bohužel (nebo spíš bohudík) se mi nepodařilo najít žádnou objektivní informaci, která by potvrzovala vaše přesvědčení.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • Marcela
    2014-09-05 12:40:00
    127.0.0.1
    Dobrý den, můžete mě poradit co lze podávat koni dlouhodobě (preventivně) při COPD, abychom přežili pylovou sezonu? Děkuji za odpověď.

    Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

    Při COPD se zpravidla doporučuje odstranit pokud možno vyvolávající příčinu, podávat léčiva potlačující alergickou podstatu onemocnění, beta-agonisty a v některých případech protizánětlivě působící léčiva.

    MVDr. K. Daniel
 
Komora veterinárních lékařů České republiky