Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 68 z 220 (záznamy 336 až 340 z celkových 1100)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Jana Borzutzká
    2012-07-14 17:33:52
    127.0.0.1
    Dobrý den. Můj pes trpí epilepsií (má 5 kg, kříženec pudla s jezevčíkem), bere tyto prášky PHENAEMALETTEN, co 12 hodin ¾ tabletky. Ale i tak má záchvaty docela často 2-3x týdně. Chci se zeptat, zda by nebylo vhodné nasadit jiné prášky? Už od více lidí jsem slyšela, že jejich pes/kočka po nasazení léku má záchvaty jednou za 2 měsíce nebo za půl roku, berou jiné prášky, konkrétně jednomu stačí Diazepam, jednomu PHENAEMAL a kočce po vysazení těchto prášků nasadili tyto PREDNIZON a také je bez záchvatů. Děkuju moc Borzutzká

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    přečtete-li si pozorně záhlaví této poradny, jistě seznáte, že na takto položenou otázku odpovědět nemohu. Ovšem i kdyby to pravidla poradny umožňovala, nebyl by to správný postup. Pod termín epilepsie se laikům často připletou i jiné diagnózy s parciálními záchvaty, ba i bez nich. Léčba, respektive tlumení neurogenních záchvatů, fenobarbitalem je u idiopatické epilepsie naprosto standardní a vhodná. Naprosto standardní je v jistých fázích i použití diazepamu. Mimochodem, Phenaemaletten a Phenaemal se liší pouze gramáží fenobarbitalu v tabletě. Phenaemaletten je pro malé psy. Mám-li Vám poradit, doporučuji Vám, prodiskutujte vše s Vaším veterinárním lékařem, který medikaci nasadil a případně jej požádejte, aby vás referoval na pracoviště, které je schopno provést hlubší neurologickou diagnostiku. Rozhodně nezkoušejte různé tabletky podle toho co kdo kde laicky poradí, neboť jeho pes měl „zaručeně to samé“ a tabletky mu pomohly. Můžete způsobit mnohem víc škody než užitku.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Kateřina Zítková
    2012-07-14 14:02:39
    127.0.0.1
    Dobrý den, máme 3 psy a pouze jeden je zaregistrovaný ve vašem registru. Ostatní dva jsou neregistrováni jelikož to náš veterinář neudělal. Prosím o radu, jak dal postupovat. Odjíždíme na dovolenou (Chorvatsko) se psama a náš veterinář také odjel na dovolenou tak že se na něj nemůžeme obrátit. Budeme mít problém s přechodem chorvatských hranic bez zaregistrovaných europasů? Děkuji za odpověď

    Odpovídající: Sylva Skálová

    Vážená paní Zítková,

    registraci musí provádět veterinární lékař, který pas vydal. Vzhledem k časové tísni, ve které jste se ocitla, mám jediné řešení.

    Pošlete mi potřebné údaje pro registraci na e-mail: sylva.skalova@vetkom.cz  (základní informace o zvířeti, včetně  čísla čipu a pasu, informace o majiteli) a já registraci provedu za pana doktora.

    Po jeho návratu byste měla od něj žádat vysvětlení z jakého důvodu tuto registraci neprovedl, a způsobil Vám tímto potíže.

    Sylva Skálová - KVL ČR

  • Alena
    2012-07-09 14:29:58
    127.0.0.1
    Dobrý den, v září plánujeme se psy týdenní dovolenou v Podyjí a zajímalo by mne, jaké je zde riziko nákazy dirofilariózou, zda je už nyní standardní provádět před cestou do této oblasti nějaká preventivní ošetření, nebo je možnost nákazy pouze teoretická... Pokud považujete prevenci za vhodnou, prosím o informaci, s jakým předstihem je nutné navštívit veterináře. Děkuji.

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    riziko onemocnění dirofilariozou není nijak extrémně vysoké, ale není ani zcela pominutelné. Výskyt dirofilarií (Dirofilaria immitis) se zvyšuje s množstvím komárů a teploty. O vysloveně teoretickou nákazu se rozhodně nejedná. U řeky Dyje je tak riziko napadení vlasovci menší než např. u Novomlýnských nádrží pod Pálavou. Nicméně prevence je vhodná a velmi jednoduchá. Stačí navštívit veterináře pár dní, nebo i těsně před objezdem na jih.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Vera
    2012-07-02 15:46:34
    127.0.0.1
    Dobrý den mám 4 měsíčního pinče který špatně došlapuje na levou zadní nohu, když chodí tak jí má zvednutou a nebo na ní trochu došlapuje. Děkuji

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    pakliže problém trvá déle než 2 dny, doporučuji navštívit veterinárního lékaře, který zhodnotí stav případnou potřebu dalšího vyšetření( rtg apod.).
  • jorkšír
    2012-07-02 06:49:00
    127.0.0.1
    Dobrý den mám dotaz zajímalo by mne jak chránit pejska jorkšírka před klíšťaty, blechami. Sousedka má psí obojek na pejska hlídala jsem ho ale nemohla jsem to vydržet jak obojek strašně zapáchal byl mi z toho cítit celý byt, existuje něco lepšího spolehlivějšího a hlavně aby to nebylo cítit? Děkuji za odpověď přeji hezký den.

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    existuje celá řada tzv. pipetek, které se aplikují psovi mezi lopatky a chrání jej proti extopariztům. Tyto přípravky dostanete u Vašeho veterinárního lékaře.
 
Komora veterinárních lékařů České republiky