Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie

Zobrazuji stranu 77 z 220 (záznamy 381 až 385 z celkových 1100)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Petr
    2012-04-04 14:54:58
    127.0.0.1
    Dobrý den, mám pětiletého hovawarta, 45kg, který se dost zadýchává. Špatně snáší teplotu už kolem 20 stupňů, pak funí a i když jdeme do chladna, tak mu dlouho trvá, než přestane. Pes je venkovní, ale občas ho vezmeme do bytu a tam taky skoro pořád funí, i když je v klidu. Jinak fyzická zátěž (pokud není teplo) mu problém nedělá. Nekašle ani jiné problémy nemá. Tak bych se chtěl zeptat, jestli je možné, že za to může jen černá srst a velikost psa? Nebo to může být problém se srdíčkem nebo něco jiného? Jiného howavarta neznáme abychom to mohli porovnat, ale když jdeme s dalšími psy (menšími), tak většinou funí jen ten můj. Děkuji

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    Váš howawart by měl být vyšetřen. Je možné, že je zvyklý na nízké teploty, ale pokud se pes zadýchává i mimo fyzickou zátěž, jedná se pravděpodobně o nějaké onemocnění. Onemocnění oběhového systému a zejména srdce je pravděpodobné, příčinou však může být i onemocnění respiračního systému, zejména plic. Píšete, že v chladu mu fyzická zátěž problém nedělá. Je samozřejmě otazné, jak velká fyzická zátěž v chladu je. Černá srst má význam snad jen pro přímé působení slunce, protože černá pohlcuje fotony. Mnohem větší význam má případná nadváha, či dokonce obezita. Tu je však třeba posoudit komplexně. Samotný údaj hmotnosti nic neřekne.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Věra Kapounová
    2012-04-03 03:26:43
    127.0.0.1
    Dobrý den, stále mám pochybnost o tom, zda bylo jednání pana veterináře J. v našem případě normální a zda při zákroku při operaci naší fenky nebylo pochybeno. Nevím kam se máme obrátit o pomoc při řešení naší stížnosti, ale nepřijde mi normální, aby štěňatům po císařském řezu neposkytl žádnou péči a místo toho nám je již prochladlé a bez známek života nechal oživovat přes hodinu v čekárně bez pomoci a ani po prosbách, bezmoci, klepání a kopání do dveří v slzách tak dlouho nevyšel ani on ani sestra. Ani jsem nevěděla zda má fenka ještě žije. Poté ve zprávě je napsáno, že zhruba po deseti minutách všechny štěňata umřela. Na veterinu xxx jsme jely z důvodu, že se první štěně zaseklo a přes hodinu nevyšlo a obal plodu byl prasklý, pan J. a udělal ultrazvuk, řekl,že mimo toho jednoho štěněte mají všechny ostatní srdeční ozvi a že máme dvě možnosti, buď provokační injekci, při které se to ale může opakovat, a raději prý udělá císařský řez, který je bezpečný. Poté následovalo ve zkratce už to, co jsem nastínila na počátku mé zprávy. Nikdo z nás se s tím nemůžeme smířit a my dvě, o jsem to v čekárně prožily nemůžeme ani hrůzou spát. Stále cítíme v rukou těch pět bezvládných studených tělíček, jak se jim snažíme vdechnout život a masírovat hrudníčky. Prosím o odpověď, Děkuji Kapounová.

    Odpovídající: Nepřidělen

    Dobrý den paní Kapounová,

    doporučený postup při nespokojenosti s veterinárním ošetřením najdete zde:
    https://old.vetkom.cz/content/showPage/doporuceny-postup-pri-nespokojenosti-s-veterinarnim-osetrenim-58

    Bronislav Kozák
    administrátor

  • Renata Šašinková
    2012-04-02 11:27:44
    127.0.0.1
    Dobrý den, můj pes má u řitního otvoru hrčku, kterou veterinář označil jako nádor cirkumanální žlázy s tím, že se to vyřeže a bude to dobré. Hledala jsem informace a zjistila, že to po vyříznutí zas až tak dobré být nemusí, že se mu můžou objevit další a taky, že se doporučuje kastrace, protože může být souvislost mezi tvorbou nádorů a hormony. Chci pro psa udělat to nejlepší a zatím mám pochybnosti. Prosím o Váš názor. Děkuji Šašinková

    Odpovídající: Nepřidělen

    Dobrý den paní Šašinková,

    pokud si pozorně přečtete záhlaví této poradny, zjistíte, že na tento dotaz Vám nemůže nikdo odpovědět.

    Děkuji za pochopení
    Bronislav Kozák
    administrátor

  • bara
    2012-03-24 19:21:16
    127.0.0.1
    Dobrý den, máme vykastrovanou fenu, je 4 den po operaci, byla ji provedena i preventivní gastropexe. Na pravém boku těsně pod žebry se jí objevila měkká boule, může to být právě ten přišitý žaludek? Je docela velká na první pohled je vidět jak vystupuje ven tak máme strach co by to mohlo být... jinak je docela veselá, vrtí ocáskem a žere normálně.. nemůže to být třeba kýla? Jednou nám skočila na postel ale jinak ji držíme v klidu.. Děkuji za odpověď!

    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážený pane,

    místo s "boulí", které popisujete, je skutečně místem, kde se provádí gastropexe. Rozhodně je nutné tuto situaci vyhodnotit a nadále sledovat klinicky, případně překontrolovat kontrastní RTG gastrografií, na dálku vám asi více neporadím.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • Stáňa a Bob
    2012-03-21 20:49:56
    127.0.0.1
    Dobrý den, rádi bychom se informovali, jestli je možné získat zpět náklady za špatně provedenou kastraci a následnou léčbu. Jde o to, že náš pes byl vykastrován pouze napůl. Bohužel nás veterinářka 4,5 roku léčila na něco, co bylo prokazatelně zapříčiněno špatnou kastrací, což jsme zjistili, až když jsme se přestěhovali a začali využívat služeb jiného veterináře. Náš pes po celou dobu nárazově trpěl zdravotně i psychicky. Několikrát jsme s ním museli i na pohotovost, protože v době, kdy hárali feny v okolí pes několik dní nejedl, nepil, nespal a následně zkolaboval. Veterinářka nás posílala i k psychiatrům, kteří se zabývají domácími zvířaty s tím, že jeho chování je psychického rázu. Vědomně zapírala výsledky, které by mohli prokázat, že pes nebyl správně vykastrován (3x nepřišli laboratorní rozbory krve na testosteron). V té době jsme tomu všemu nepřikláněli takovou váhu, protože jsme netušili, že pes není správně kastrován. Bohužel celou dobu trpěl na problémy s prostatou – krvácení, pomočování a neustále naskakoval na feny či děti. Tomuto chování a problémům jsme se chtěli vyhnout, proto jsme zvolili kastraci, kterou veterinářka sama navrhla jako nejlepší řešení, kterou špatně provedla a následně si nechala platit za ošetřování a léky. V současné době je pes již řádně vykastrován a jeho život je rozhodně kvalitnější a je plný elánu a radosti. Můžete nám sdělit, jaké kroky můžeme učinit k tomu, aby daná veterinářka byla potrestána za nedbalost a problémy, které způsobila našemu psu i nám, jako majitelům. Děkujeme za Vaši odpověď

    Odpovídající: Nepřidělen

    Dobrý den,
    náklady se řeší pouze občansko-právní cestou. Pokud chcete podat stížnost, tak "Doporučený postup při nespokojenosti s veterinárním ošetřením" naleznete zde:
    https://old.vetkom.cz/content/showPage/doporuceny-postup-pri-nespokojenosti-s-veterinarnim-osetrenim-58

    Bronislav Kozák
    administrátor

 
Komora veterinárních lékařů České republiky