Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie
Zobrazuji stranu 78 z 220 (záznamy 386 až 390 z celkových 1100)
Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,
účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.
Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.
Děkujeme za pochopení
- Emílie2012-03-19 19:54:34127.0.0.1Dobrý den, můžete mi prosím popsat průběh vyvolaného potratu u nechtěně nakryté Jorkšírky? Chci se připravit co všechno nás čeká, nemám o tom žádnou představu. Děkuji Emílie
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekPokud je vyvolán potrat Alizinem - o jiném preparátu už dnes neuvažuji - tak do 30. dne gravidity nemusíte pozorovat vůbec nic. Při použití po 30. dni gravidity může být pozorován různě silný výtok až masa různě změněných částí plodů. Po 50. dni gravidity už z etických důvodů nedoporučuji abortiva podávat. Může se dostavit apatie, nechutenství. Žádné další vedlejší komplikace nebývají pozorovány.
MVDr. Lubomír Hošek - Ivana2012-03-17 15:53:45127.0.0.1Vážený pane doktore, moc prosím o radu. Můj pětiletý kocourek má urologické obtíže. Neustálá tvorba písku, problémy s močením, recidivy se opakují v nepravidelných intervalech a zamezit jim zřejmě nejde ani přes striktně dodržovanou dietu. Pokaždé to vypadá tak, že jeden den je všechno v pořádku a další den už se nadarmo a bezúspěšně poposedává na wc, občas s pláčem. Takže se hned sbalíme a jdeme na veterinu - časová prodleva je skutečně jen ta, než tam dojdeme. Pan doktor provede v narkóze vycévkování, vyčistí močové cesty, dá infúzi, antibiotika, případně něco na uvolnění svalstva. Většinou to pak chvíli funguje a za několik měsíců se vše opakuje. Jsme na dietě s/d, minimálně 3 měsíce, potom se přejde na c/d. Při předposlední návštěvě veterinář řekl, že bude nutné zůstat trvale na s/d, vydrželo nám to 9 měsíců a nastala další recidiva. Takže další výše zmíněné ošetření a změna na dietu c/d. Tentokrát se ale ani po ošetření nic nezměnilo, sotva se probral z narkózy, šel na wc, kde opět marně vysedával. A dnes při kontrole mi pan doktor řekl, že prognóza je špatná, pokud se do zítřka nic nezmění, že bude muset znova močové cesty vyčistit. Tvorbě písku prý zamezit nejde. Močový měchýř je od písku dost poškozený. Se svým veterinárním lékařem jsem spokojená, vím, že dělá co může, vždycky ke mě byl vstřícný a se zvířaty zachází opravdu pěkně a citlivě, ale zároveň mám pocit, že se vlastně nic neléčí, že se vždycky odstraňují jen následky onemocnění a ne onemocnění samo o sobě. Můžete mi prosím poradit, jestli je nějaká možnost zamezit tvorbě písku, kterého je stále víc, tentokrát už i s hrubými kamínky, jestli je vůbec nějaká možnost léčení? Případně jaká je úspěšnost plastiky? Nechci o něj za žádnou cenu přijít. Díky moc za odpověď.
Odpovídající: MVDr. Ondřej RychlíkDobrý den,
obávám se, že Váš dotaz je trochu nad rámec možností této poradny. Vyloučit zcela recidivu tvorby močových kamenů nelze. Lze omezit pravděpodobnost. Poraďte se s panem doktorem zda by kromě diety nešlo ještě něco jiného. Váš dotaz je dlouhý, ale některé podstatné věci v něm nejsou. Například, zda se vyšetřoval písek mineralogicky. Na našem pracovišti v indikovaných případech čistíme močový měchýř i invazívně, operací. Abychom zamezili tvorbě konkrementů je ke zvážení i relativně dlouhodobé podávání antibiotik, protože písek i kaménky mají zpravidla organický základ, ponechání permanentního katétru nějakou dobu, atp.
Zdraví
MVDr. Ondřej Rychlík - Adam2012-03-16 10:30:42127.0.0.1Pes je 14ti letý, dosud zcela zdráv, krmen výhradně granulkami, pohybově excelentní, úměrně temperamentní, plný zájmu o vše kolem něj, má všechny zuby. V posledním půl roce mimořádně spavý, chuť k jídlu menší a jakoby méně slyšel. Po Vánocích m.r. se začal pravidelně pomočovat. Přičítáme změny jeho věku. Je stav v normě? Jakou dobu trvání zhoršujícího se stavu můžeme zhruba předpokládat? Děkujeme za Vaši odpověď. Vasulinovi
Odpovídající: MVDr. Milan SnášilDobrý den,
váš pes se dožívá opravdu požehnaného věku v relativně dobré kondici. Pro zjištění jeho aktuálního zdravotního stavu doporučuji provést celkové vyšetření (klinické, USG, RTG, vyšetření krve biochemické a hematologické apod.). Tato i jiná vyšetření mohou včas odhalit problémy spojené s vysokým věkem a mohou tak předejít zhoršujícímu se zdravotnímu stavu vašeho psíka. - tana2012-03-14 19:02:45127.0.0.1Dobrý den máme pražskýho krysaříka už asi devět let ale teď jsme si pořídili miminko a ona je strašně vzteklá steká vrčí a teď co začal chodit tak už několikrát vystartovala na myliho a mám strach ho mít doma a nikoho cizího nesnese že by jsme ji darovali někomu do útulku ji vzít taky nechtej takže bysme ji chtěli dát uspat ale nevíme jestli je to možné jestli se to vůbec provádí tak prosím o radu zkoušeli sme už všechno předem děkuji
Odpovídající: MVDr. Ondřej RychlíkDobrý den,
je to smutné, ale občas se takové problémy stávají a je naprosto přirozené, že se v prvé řadě snažíte ochránit své dítě. Přečtete-li si nějakou příručku o chování psů nejspíš tam naleznete Vámi popisovaný příklad jako modelový. Narozením dítěte do rodiny se mění zaběhané pořádky a Vaše fena se svým chováním nejspíš snaží udržet si své hierarchické postavení ve "smečce". Ze zkušenosti vím, že problém, který popisujete nastává téměř vždy v rodinách, kde již před narozením dítěte bylo hierarchické postavení psa nesmyslně vysoké. A to je chovatelská chyba. Zpravidla se dá důsledností ve výchově problém vyřešit. Pokud ne, obraťte se na veterinárního lékaře. Může Vám pomoci problém vyřešit, nepůjde-li to jinak, může fenu i uspat.
Zdraví
MVDr. Ondřej Rychlík - Lenka2012-03-14 10:20:02127.0.0.1Dobrý den, chci Vás poprosit o radu. Můj skoro desetiletý jezevčík je již měsíc a půl nastydlý, kašle a má několikrát denně zrychlené dýchání,kdy je znát, že ho trápí hleny, jakoby rýma, ale z nosu mu neteče. Nejdříve jsme týden čekali, že to samo přejde, protože náš druhý jezevčík byl nastydlý také a toho to přešlo bez léčení (fenka 5let), kašel ale neměla. Po návštěvě veterinářky dostal medicínu na virové onemocnění a v případě, že by to nepomohlo, zkusí se antibiotika. Tak se i stalo. Dostal Noroslav antibiotika a přesně v polovině, tj. po pěti dnech, se o hodně zhoršil, kašlal celou noc, měl teplotu 39.8, třásl se, nejedl, nepil a byl velmi skleslý. Hned jsme navštívili veterinářku a ta antibiotika vyměnila za jiná, název si, bohužel, nepamatuji, myslím Bayer... Jeho stav se zlepšil výrazně hned po první injekci, druhou dostal druhý den, pak tabletky. Teplotu nemá, je čilý jako před teplotou, léky dobral včera. Ale hleny v sobě má stále a kašle zrovna tak. Byl mu udělán rentgen a srdce a průdušnici má prý v pořádku a na plicích je menší nález, který odpovídá věku psa, nádor není. Kašel je spíš sušší, a často hodně rychlý, takový bez nadechnutí ve velmi krátkých intervalech, trvá od 5 do 25 vteřin v kuse, občas se snaží něco jakoby vydávit, ale nic z něj nejde. Jen při té horečce vykašlal asi dvakrát hlen a dvakrát hleny zvracel. Současný stav je takový, že pes je v pohodě, normálně jí, pije, venčí se, je veselý, ale stále kašle a je zahleněný, což ho samozřejmě omezuje. Ráda bych ho z toho konečně dostala, ale bohužel nevím, jak. Koncem března má být navíc očkován a nevím, zda v tomto stavu je to možné. Mockrát Vám děkuji za radu. S pozdravem L. Pobudová
Odpovídající: MVDr. Milan SnášilDobrý den,
bohužel z této pozice nemohu zaujmout žádné relevantní stanovisko k případu vašeho pacienta. Onemocnění dolních i horních dýchacích cest mohou být v některých případech komplikovaná a dlouhodobá. Důležité je opakovaně klinicky, mikrobiologicky nebo rentgenologicky pacienta vyšetřit a výsledkům těchto vyšetření podrobit další léčbu. Proto doporučuji opětovnou návštěvu veterinárního zařízení, kde se rutinně zabývají interními onemocněními psů.