Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Podkategorie:
PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní

Zobrazuji stranu 94 z 461 (záznamy 466 až 470 z celkových 2302)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Miroslav Pek
    2013-10-25 12:56:07
    127.0.0.1

    Mám fenu NO 4 roky, nyní hárá a včera došlo k neprokazatelnému kontaktu s cizím psem (labrador) zaběhl se k nám do zahrady a setrvali tam cca 2 hod. Hárání je v době cca 10-15 den. Štěňata takto křížená nechci a nyní nevím co mám bezprostředně podniknout. Slyšel jsem o injekci, která prý zabrání zabřeznutí. Nevím v jaké době od kontaktu se musí uplatnit a nebo jak brzy lze zjistit zabřeznutí. Děkuji a zdravím.


    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážený pane Pek,

    dnes je metodou volby použití preparátů snižujících produkci progesteronu, podávaných po prokázané graviditě. Prakticky vám doporučuji asi za 23 dní po možném nežádoucím krytí nechat provést diagnostiku gravidity, pokud bude prokázána, navrhne vám veterinární lékař 2 injekce v rozmezí 24 hodin. Úspěšnost přerušení je kolem 75%, proto je nutná za týden kontrola, případně zopakování sady injekcí. Metoda je pro fenu velmi bezpečná.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • Martina
    2013-10-20 22:34:49
    127.0.0.1

    Dobrý večer, mám roční fenku amerického bulldoga a doteď neměla žádný problém, tak poslední 3 dny u ní začínám pozorovat, když běží, že jí zadní nohy úplně plavou a když jde tak se zapotácí a musí si sednout, jako že se neudrží na nohou, ale chuť k jídlu má, je hravá, žádné teploty, zvracení nebo průjem, nic takového jen jí neposlouchají nohy a hlavně jsem začala krmit granulemi zn. Brit a připadá mi, že hrozně jí hrozně rychle narostla svalovina je na ní vidět každý kousek svalu...nemáte někdo nějaké zkušenosti? děkuji


    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená slečno Martino,

    americký buldog je velké plemeno a dospívá tělesně až ve dvou letech. V roce věku je jak 14-letý puberťák, který rychle vyrostl, ale nemá dostatečně pevné klouby. Samozřejmě toto je obecný názor, je potřeba ji pečlivě ortopedicky vyšetřit, zda nejsou poškozené kolení vazy či chrupavky, zda došlo k normálnímu vývoji a růstu kostí, zda neprobíhá někde nějaký zánětlivý proces. Do další diagnostiky vám doporučuji spíš klidový režim, omezit agresivní hry či divoké běhání. Po diagnostice vám ortoped doporučí konkrétnější opatření.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • Jana Šimková
    2013-10-20 21:59:44
    127.0.0.1

    Dobrý den, mám kočku jsou jí tří roky. Kočka je od malička doma, ven ji nepouštíme kvůli zákeřným sousedům. Minulý rok na Silvestra nám do domu vběhla babičky kočka.. naše kočka z toho měla hrůzu, vrčela, syčel a pokousala mě. Nikdy dřív to neudělala. Od té doby bylo vše v pořádku. Až donedávna, jednoho dne ráno jsme si všimli, že má každou zorničku jinou začla být agresivní...zašli jsme k veterinářovi a ten řekl, že to může být posttraumatický šok. Bohužel je to už asi měsíc a kočka na nás občas z ničeho nic zaútočí..furt chodí a mňauká, nevíme co chce. Nevíme si rady.. nejvíc bývá pokousaná mamka a nevím co s tím, nikdo jí nikdy nic neudělal. Moc vás prosím o radu děkuji. Když tak napište na můj meil. Moc děkuji za vstřícnost.


    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená slečno Šimková,

    především nevím , zda je kočka kastrovaná - v září nastává druhá říjová vlna a takto se někdy kočky projevují v říji. Jinak pokud by i nadále problémy chování přetrvávaly (vyčkal bych ještě aspoň měsíc), byly by narušeny reflexy, pak kočka skutečně vyžaduje pečlivé vyšetření od specialisty - neurologa, zda se nejedná o nějaký somatický problém.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • Fialová M.
    2013-10-16 11:46:34
    127.0.0.1

    Dobrý den, mám dotaz ohledně problému s naším psem. Máme Labradora starého 5,5 roku, který neměl celý život žádné problémy. V létě najednou přestal čůrat. Zkoušel to, dlouhou dobu stál se zvednutou packou na jednom místě a nic. Při návštěvě veterináře udělal lékař rozbor moči, ale kromě mírně zvýšeného PH bylo vše v pořádku. Provedl katetrizaci a nasadil léčbu antibiotiky. Udělal také sono močového měchýře, žádný viditelný problém nezjistil. Po několikadenním cévkování začal pes čůrat a mysleli jsme, že je vše v pořádku. Jenže za přibližně měsíc se situace začala opakovat a přetrvává dodnes. Opět jsme navštívili lékaře. Opět provedl vyšetření sono, krev, moč, vše vpořádku (prostata v pořádku beze změn, žádné močové kameny, močová trubice průchozí nezúžená). Pan doktor nám domluvil návštěvu na veterinární klinice, kde mu opět udělali sono, odebrali krev a moč, odebrali sterilní moč pod narkózou přes dutinu břišní. Všechny výsledky byly negativní, výsledky rozboru krve vše v normě, výsledky sterilní moči v pořádku. Opět nasazeny antibiotika současně s hormony, neboť lékař zjistil, že má pejsek nadměrné množství spermatu a to by mohlo částečně být důvodem problému. Po začátku této léčby začal čůrat, což ovšem trvalo pouze 6 dní a dodnes opět nečůrá. Musíme docházet téměř každý den na katetrizaci, už jsme nešťastní my i pan doktor. Po posledním vycévkování včera se jednou sám vyčůral a podruhé už to zase nešlo. Poraďte nám prosím co ještě můžeme pro našeho pejska udělat? Není ještě tak starý, aby měl v nejhorším případě zavedený trvale katetr. Děkuji za brzkou odpověď. Fialová M.


    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená paní Fialová,

    problém vašeho labradora v sobě kombinuje několikero aspektů - samozřejmě se jedná o problém urologický, který ovšem může mít jako hlavní příčinu onemocnění andrologické či neurologické. Beru v potaz, že bylo beze zbytku provedeno vyšetření urologické a že tam problém není. Tuším, že byly asi nasazeny léky, blokující vliv testosteronu na prostatu. Zbývá ještě pečlivé neurologické vyšetření (možná i za použití magnetické rezonance), které by mohlo odhalit jak případnou poruchu inervace dolních močových cest, tak i případné, dosud neobjevené morfologické anomálie.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • tomaš
    2013-10-15 15:43:44
    127.0.0.1

    Dobrý den mám dotaz, dá se léčit u hovězího dobytka tetanus a jaké jsou příznaky, děkuji Valičková


    Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

    Na rozdíl od ovcí nebo koní není výskyt tetanu u skotu běžný. Teoreticky se dá v začátcích léčit podobně jako u jiných živočišných druhů (ATB, hyperimunní sérum, temno a klid, atd.)

    V běžných podmínkách užitkových chovů však léčba tetanu u skotu nedává ekonomický smysl.

    Příznaky jsou podobné jako u jiných druhů zvířat - ztuhlost krku a končetin, posléze ulehnutí a úhyn.

    MVDr. K. Daniel
 
Komora veterinárních lékařů České republiky