Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Podkategorie:
PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní

Zobrazuji stranu 96 z 461 (záznamy 476 až 480 z celkových 2302)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Jan Malant
    2013-10-07 11:27:54
    127.0.0.1

    Dobrý den, rád bych se zeptal, jak se skutečně šíří myxomatóza, protože názory i informace jsou různé. 1) Je to opravdu jen hmyzem nebo i vzduchem nebo vzduchem až ve fázi kdy má králík výtoky z očí i nosu. 2)Mohou mít králíci jako reakci na kombinovanou očkovací látku proti moru i myxomatóze zarudlá víčka? 3) Opravdu myxomatózu nelze léčit byť nákladně? Od veterináře jsem dostal pouze typ na směs chloritanu sodného a kys. citrónové v malé koncentraci, ale také nezabralo.. 4) Je dostačující desinfekce po myxomatóze králíkárnu vystříkat 10% roztokem NaOH, po 3 hodinách neutralizovat octem a vytřít mokrým hadrem? Lze tuto desinfekci nahradit kompletním zamořením prostoru oxidem siřičitým? (sirné pásky, svíce) Děkuji Vám za odpověď


    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážený pane Malant,

    rozsah vašich dotazů přesahuje rámec naší poradny, s obsáhlými dotazy se obracejte na svého veterinárního lékaře, který u vás provádí vakcinaci, pomůže vám vypracovat ozdravný plán. Obecně vám mohu poradit, že jedinou obranou je pravidelné ochranné očkování, léčba se většinou nedoporučuje.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • Ivana
    2013-10-06 23:54:04
    127.0.0.1

    Dobrý večer. Chovám kočičky už mnoho let, v současné době jich mám pět, a s problémem, který mám s jednou z nich, nemám zkušenost. Jinak naprosto zdravá kočička (čiperná, vrnící, spokojená kastrátka, 2,5 roku, možná trošku "při těle") má nesmírně zapáchající trus, jehož vyšetření nic neprokázalo. Než budu situaci řešit dále, ráda bych věděla, s jakými chorobami je extrémně zapáchající trus spojován, co prostě mohu v tomto směru čekat za diagnózu. Kočinky krmíme, myslím, dobře - Hill's granule, syrové maso, konzervy např. Cosma. Problém má jen ta jedna, u ostatních vůbec nevíme, že toaletku navštívily. Děkuji za případnou odpověď.


    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená paní Pravcová,

    enormně zapáchající trus bych asi začal řešit přes parazitologické a bakteriologické vyšetření. Prakticky všechna další interní onemocnění se někdy mohou projevit zapáchajícím průjmem - selhávání jater, ledvin, slinivky břišní, špatná funkce samotného střeva. Po lokaci problému je potřeba stanovit původ postižení a přes přesnou diagnózu zahájit adekvátní léčbu.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • Irena
    2013-10-05 12:22:40
    127.0.0.1

    Dobrý den, mám prosbu. Dostala jsem asi 3-měsíční koťátko, nalezenečka - kočičku. Máme ji pouze venku, je veselá, hravá a mazlivá. Sama vyžaduje mazlení a chování, ale jakmile ji vemu do náruče, za chvilku si začne sát vlastní cecík, cvičí u toho nožkama, jako by pila. Je to normální, nebo ji něco chybí, mám ji nechat, nebo spíše tento její rituál vždy přerušit? Děkuji za radu, Irena


    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená paní Kroupová,

    spokojenost každého mladého savce je dána několika ději, které při kojení probíhají. Mládě ke spokojenosti potřebuje naplnit bříško, pak potřebuje vykonat jistý počet cuců a v neposlední řadě nasát  feromony štěstí, které jsou produkovány v okolí bradavek. Také se musí samozřejmě řádně vyprázdnit. Takže vaše kotě nedělá nic jiného než že hledá dudlík. Snažte se ho od této činnosti jemně odlákat a nabízet mu jinou, atraktivnější nabídku her. Nejedná se o zásadní problém, ale časem by se z toho mohl stát zlozvyk, který by mohl přinést v budoucnu  komplikace.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • Jan Malant
    2013-10-04 12:44:13
    127.0.0.1

    Dobrý den, v chovu se mi vyskytla myxomatóza, rád bych se zeptal, jak je to s šířením nákazy. Jedni tvrdí, že se šíří komáry, druzí, že i vzduchem, bobky.. Jak to tedy je? Co se léčby týče, opravdu není nic, jak se dá léčit (byť drahého)? Po všech vitamínech, celaskonech, jsem zkusil jako poslední pokus na doporučení veterináře směs MMS (směs chlornanu sodného a kys. Citrónové + ředění vodou, zkusil jsem i na sobě, abych jim nedal něco, co jim nesedne) a i když se projev nemoci zpomalil, nezastaví ji. Po jakou dobu musí být králík v ochranné karanténě po očkování než získá imunitu? Můžou mu jako reakce a na Pestorax Mormyx lehce zrudnout dočasně víčka? Je dostačující desinfekcí postřik 10% roztoku NaOH a jeho následná neutralizace octem (druhý den)? Děkuji za odpovědi


    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážený pane Malant,

    rozsah vašich dotazů přesahuje rámec naší poradny, s obsáhlými dotazy se obracejte na svého veterinárního lékaře, který u vás provádí vakcinaci, pomůže vám vypracovat ozdravný plán. Obecně vám mohu poradit, že jedinou obranou je pravidelné ochranné očkování, léčba se většinou nedoporučuje.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • Markéta Ž.
    2013-10-03 21:23:50
    127.0.0.1

    Dobrý den, máme štěně bernardýna - 4 měsíce, na předních tlapách u loketních kloubů se mu objevili boule - pravděpodobně otlaky. Navštívili jsme veterináře, který mu z boulí vytáhl vodu s krví, nasadil antibiotika a lokální mast. Po pěti dnech léčby máme pocit, že se boule vůbec nezmenšuje, spíše tvrdne. Chtěli jsme se zeptat na jiný názor, veterinář nabádá k trpělivosti, my máme strach, aby jsme něco nezanedbali. Děkuji za odpověď.


    Odpovídající: Nepřidělen

    Dobrý den,
    pokud si pozorně přečtete záhlaví této poradny, tak zjistíte, že tento dotaz Vám nemůže nikdo odpovědět.

    Bronislav Kozák
    administrátor

 
Komora veterinárních lékařů České republiky