Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Podkategorie:
PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní

Zobrazuji stranu 97 z 461 (záznamy 481 až 485 z celkových 2302)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Kristýna
    2013-10-03 11:39:31
    127.0.0.1

    Dobrý den, mám asi 4-5 měsíční kotě pouliční rasy, je řádně odčervena a očkována. Od té doby co jsem si ji pořídila (cca 3 týdny) trpí nafouknutým bříškem, silnou plynatostí (zápach se dá srovnat se zkaženými vejci), snažila jsem ji nasadit dietu, vysadila kapsičky a dávala lepší granule, ale moc to nepomáhá. Do toho mi strašně kašle, nebo se dusí těžko říct (nejdříve jsem si myslela, že se snaží vykašlat chlupy po hygieně, ale v součastné době kašle tak 5x denně, což už mi přijde hodně divné, občas vyzvrátí i nějaké žaludeční šťávy, ale velmi zřídka), a docela dost líná. Děkuji za odpověď.


    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená paní Kubásková,

    vaše kočička vyžaduje důkladné vyšetření, zda vámi popisované příznaky jsou lokalizovány pouze na zažívací trakt nebo zda se nejedná o celkové onemocnění, např. coronaviry. Počítejte s vyšetřením krve, sonografickým, případně RTG vyšetřením. Teprve pak lze nasadit adekvátní léčbu, případně vyslovit prognózu vývoje nemoci.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • Yveta Sýkorová
    2013-10-02 10:56:10
    127.0.0.1

    Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda některá z barevných variet britské kočky je náchylnější na onemocnění HCM. Děkuji


    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená paní Sýkorová,

    plemenná dispozice k HCM bývá popisována hlavně v souvislosti s plemeny mainská mývalí a ragdoll, kde je popisovaná mutace na C proteinu a u homozygotů dojde k fenotypovým projevům nemoci. U ostatních koček se mimi nepodařilo najít výraznější zátěž, taktéž ani v souvislosti s různými barevnými varietami.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • A. Veselá
    2013-10-02 10:23:55
    127.0.0.1
    Dobrý den. Od původního majitele jsem odkoupila rok starého, již čipovaného psa s pet pasem. Jak se mohu ujistit, že pas je opravdu evidován v registru pasů na Komoře veterinárních lékařů? Děkuji, s pozdravem A. Veselá

    Odpovídající: Sylva Skálová

    Dobrý den paní Veselá,

    pokud mi napíšete číslo pasu a případně i číslo čipu, prověřím Vám registraci.

    S pozdravem

    Sylva Skálová
    KVL ČR

  • Adela K.
    2013-09-26 15:50:16
    127.0.0.1

    Dobrý den, po výtěru z ucha u našeho pejska byla zjištěna přítomnost Saprofyté - jediné, co jsem zjistila je, že se jedná o nějakou houbu. Můžete mi, prosím, říct o této diagnóze více, trošku upřesnit, o co přesně se jedná? Děkuji Kovářová


    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená paní Kovářová,

    Slovo saprofté je většinou v medicíně používáno v přídavném jménu (saprofytické kvasinky, houby apod.) a jedná se o živé organizmy, které se živí organickou, většinou odpadní hmotou na povrchu (kůže, střeva ap.). Většinou samy o sobě neškodí, ale jejich bílkovinná povaha se může uplatnit v jako antigen v hypersenzitivní reakci těla, například v klinických projevech psí atopie.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • Václav
    2013-09-25 16:42:20
    127.0.0.1

    Dobrý den chci se zeptat mám otlačenou kobylu mazaly jsme ji to mastičkou a zůstala jí tam boule jde pomalu dolů ale už je to dva měsíce a stále tam je tak se chci zeptat zda tam zůstane nebo časem zmizí děkuju


    Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

    Otok či boule po otlaku může být pravděpodobně způsobena zbytněním vazivové tkáně nebo septickým či aseptickým zánětem místa otlaku. Odpověď na otázku se liší podle těchto kategorií. Odpověď může dát pouze praktický veterinární lékař na základě anamnestických údajů a klinického vyšetření postiženého místa.

    MVDr. K. Daniel

 
Komora veterinárních lékařů České republiky