Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Podkategorie:
PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní

Zobrazuji stranu 99 z 461 (záznamy 491 až 495 z celkových 2302)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Štěpánka
    2013-09-20 12:59:05
    127.0.0.1

    Dobrý den, před šesti týdny se mi splašil na pastvině kůň, po dlouhém běhání dokola narazil do jiného koně, upadl a od té doby chodí po třech. Veterinář potvrdil, že se jedná o porušený nerv u lopatky. Koník stále kulhá a když si na nohu stoupne, podlomí se mu. Již je to šest týdnů co je kůň uvázaný na krátko aby se nemohl moc hýbat. Znepokojuje mě ale to, že noha od kolene dolů je pořád studená, je to prosím běžné? Případně můžete mi poradit jak nejlépe až se uzdraví začít po tak dlouhé době stání s koněm pracovat aby se nepřetížil? Je celý opadlý bez svalů. Mockrát děkuji Salerová


    Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

    Nervová tkáň je jednou z tkání organizmu, které se nejpomaleji a nejhůře regenerují. Podpořit regeneraci nervové tkáně lze například suplementací vitamínu B. Podle stupně poškození nervu není ovšem vyloučeno, že se jedná o dlouhodobé až trvalé postižení.

    MVDr. K. Daniel
  • Jana
    2013-09-19 23:00:33
    127.0.0.1

    Dobrý den, jsou to asi 4 měsíce co jsme odčervovali koníka na podezření začervení strongylidama (velcí a malí, stádium nevím) - přípravky Equiverm a po 8 týdnech Zimecterin Gold. Znovu jsme udělali parazitologii a výsledek - středně silná infekce (ani nevím, zda je to docela normál nebo hrůzostrašné). Mohla bych poprosit o radu jak a s čím pokračovat? Děkuji


    Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

    Veterinární léčiva registrovaná k léčbě parazitóz u koní jsou registrována na základě jejich kvality, bezpečnosti a účinnosti, tedy většina z nich je přiměřeně účinná. K doporučení konkrétního odčervovacího prostředku je nejlépe obrátit se na svého ošetřujícího praktického veterinárního lékaře.

    Zmiňované 4 měsíce je dostatečně dlouhá doba na reinfestaci - vedoucí k opětovnému zjištění přítomnosti parazitů u koně. Uvedené zjištění může být způsobeno postupným rozvojem larválních stádií parazitů nebo opětovným přijetím vývojových stádií parazitů na pastvě.

    MVDr. K. Daniel
  • preclikova adela
    2013-09-18 13:40:34
    127.0.0.1

    Pěkný den, mám prosbu, před půl rokem si náš pes - yorkširský teriér zlomil nohu, pan veterinář mu ji sešrouboval v kloubu a po měsíci zjistil, že šroub vylezl a dal tam větší šroub. Nyní si pes zlomil druhou nohu a dva veterináři nezávisle na sobě mi řekli, že ta první operace byla vedena divně, pes má nohu po půl roce křivou a nikdy na ni nebude prý chodit. Dá se toto nějak řešit? Děkuji za odpověď Preclikova


    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená paní Preclíková,

    bohužel vás odkážu na další opakovaná RTG a klinická vyšetření, teprve na jejich základě lze přesně prognozovat další vývoj, případně plánovat další zákroky. Je optimální vše řešit s jedním operatérem, případně požádejte, ať vás pošle na konzultaci za dalším kolegou, je to naprosto standartní postup. Celkový výsledek a úspěšnost hojení fraktury bych hodnotil nejdříve za rok, teprve tehdy lze hovořit o definitivním vyléčení.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • helena
    2013-09-17 19:29:07
    127.0.0.1

    Dobrý den, máme doma křečíka džungarského - je starý asi dva a půl roku. Asi před třemi týdny začal hůře chodit a teď to vypadá jako že nemůže na zadní nožičky. Sice se zadníma nožkama podrbe, ale jinak jako by je měl ochrnuté nebo nepohyblivé. Jinak žere normálně. Nevím jestli je to už věkem nebo je nemocný. Můžete prosím poradit? Děkuji


    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená paní Klevarová,

    bohužel dva a půl roku starý křeček je už poměrně starý a ochrnutí může být způsobeno jak úrazem, tak s věkem spojenými degenarativními procesy buď na páteři, míše nebo periferních nervech. Bohužel, tyto problémy nejsou většinou řešitelné a další existence křečka je závislá na jeho ochraně - tj. nakrmení, napojení, uložení ve vhodné podestýlce a zajištění vyměšování. Takto může i poměrně dlouhý čas žít i závažně postižený křeček.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • Tyna
    2013-09-15 12:35:47
    127.0.0.1

    Dobrý den. Máme 16ti denní koťátka. Matka je nechce krmit. Tudíž dokrmujeme kočičím mlékem. Koťátek je celkem 5, 2 se chytla tak nějak normálně. Ale 3 koťátka jíst z lahve nechtějí. Měl by jste pro nás nějakou radu? Děkuji


    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená slečno Tyno,

    v 16 dnech věku je bohužel krmení kojením nebo z láhve tím zásadním, co potřebují koťata pro život . Většinou není problém s chutností a prvotním přijímáním mléka, ale bývá problém s množstvím mléka. Denní dávka je pro kotě asi 20% jeho tělesné hmotnosti, v tomto věku bych ho rozdělil na krmení po 4-6 hodinách, tj. 6-4x denně (např. 200 g kotě by mělo dostat na 1 pití asi 6,5 ml po 6 hodinách). Samozřejmostí je teplota asi 35-37 stupňů a čerstvé mléko. Po 5 dnech můžete začít dávat mléko pomalu i do misky, za dalších pár dní můžete začít nabízet maso.

    MVDr. Lubomír Hošek
 
Komora veterinárních lékařů České republiky