Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Podkategorie:
PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní

Zobrazuji stranu 134 z 461 (záznamy 666 až 670 z celkových 2302)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Veronika Prokůpková
    2013-02-05 09:01:50
    127.0.0.1
    Dobrý den, ráda bych se zeptala, kde najdu informace o tom, jak musí být králík opatřen pro cestování po zemích EU. Všude jsem našla jen informace o psech a kočkách, nikoliv o jiných zvířatech. Ze zákona by mělo vyplývat, že každé zvíře cestující po EU by mělo být opatřeno čipem. Je ale u králíka nutné podstoupit ještě něco navíc? Např. specifické očkování, prohlídka u veterináře,...

    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Nekomerční cestování s drobnými zvířaty (vč. králíků) po EU není omezeno žádnými předpisy.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • Pavla Veroňková
    2013-02-04 16:33:52
    127.0.0.1
    Dobrý den. Mám Teddy králíčka a poslední měsíc hodně nahlas dýchá a vydává takový divný zvuk jakoby ''chrochtal''. Vypadá to, jako kdyby měl rýmu.

    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená slečno Veroňková,

    syndrom "králičí rýmy" je poměrně častým onemocněním. Může být vyvolán několika původci, často bakteriemi ze skupiny Pasterella. Toto je jedna z mnoha možných příčin rýmy, proto je dobré vyhledat lékaře, aby zahájil adekvátní léčbu.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • Nikol Růžičková
    2013-02-02 12:49:39
    127.0.0.1
    Dobrý den, potřebovala by jsem poradit. Můj králík od dnešního rána vůbec nejí a je pořád zalezlí ve své boudičce. Bobky má takové slepené pohromadě. Máme mu dát nějakou dietu nebo něco podobného? Děkuji Nikol Růžičková

    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená slečno Růžičková,

    s králíčkem zajděte k lékaři, bohužel na dálku se nedá léčit.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • Jana
    2013-02-01 20:59:05
    127.0.0.1
    Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli se naše 10měsíční kočička po kastraci zklidní, je to takové torpédo. Děkuji za odpověď, s pozdravem Jana a Mína

    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Vážená slečno Jano,

    každé mladé zvíře je divoké, faktem je, že někteří jedinci jsou divočejší, jiní klidnější. Kastrací se zklidní spíše divokost spojená se sexualitou než obecný temperament. Takže možná ke zklidnění dojde (možná to bude taky spojené s dospíváním), ale obecně vždy spíš doufám, že kastrace nezasáhne do temperamentu kočky.

    MVDr. Lubomír Hošek
  • Lenka
    2013-01-31 00:24:37
    127.0.0.1
    Dobrý den, mám dvanáctiletou kobylku teplokrevného typu. Do svých deseti let žila u jednoho člověka doslova v izolaci od lidí. Když jsme pro ni jeli nenechala si dát ani ohlávku, kopyta vzhledem ke stavu jí nebyla dělaná nikdy a asi i očkování proti TAT nebylo zřejmě pravidelné. Když už si zvykla kontakt s lidmi (stal se z ní opravdu vlezlý kůň) nechali jsme ji připustit. Březost snášela bez problémů, bez zátěže. Chodila pouze do výběhu. Porod vyšel přesně mezi prvním a druhým termínem, zvládla to sama bez potíží. Hříbě se narodilo živé, bez přidušení, bylo aktivní, sálo, matka na ně agresivní nebyla. Po 24 hodinách hříbátko ulehlo a během několika málo hodin zemřelo. Pan doktor už mu nemohl pomoct. Bohužel mi nevyšli vstříc s uděláním pitvy, ani odebráním alespoň krve na lab. rozbor. Bylo mi řečeno že je to pravděpodobně tím, že to bylo její první hříbě a že v sobě měla málo protilátek které měla hříběti předat. Zajímalo by mě spíše jestli to nemohlo zapříčinit nepravidelné očkování v předchozích letech a případně za jak dlouho zkusit připustit při pravidelném očkování znovu? Mohla bych i kobyle nechat udělat nějaké genetické vyšetření, které by vyloučilo nějakou chybu v ní? Předem Vám děkuji za odpověď

    Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

    Plnou a adekvátní imunitu lze u zvířete očekávat cca za měsíc až šest týdnů po ukončení vakcinačního schématu. Spíše než na zmiňované genetické vyšetření bych se soustředil na případné ověření dostatečné imunity, tedy sérologické odpovědi, na infekci EHV. Není ani nutně řečeno, že problém s prvním hříbětem (ať už byla příčina jeho uhynutí jakákoliv) se musí nutně opakovat u hříbat dalších.

    MVDr. K. Daniel
 
Komora veterinárních lékařů České republiky