Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Podkategorie:
PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní

Zobrazuji stranu 232 z 461 (záznamy 1156 až 1160 z celkových 2302)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Dana
    2011-07-27 13:24:34
    89.24.217.229
    Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o radu. Kobylka (25 let) začala z ničeho nic špatně chodit a to jako by zadkem do strany. Ulevuje si na zadní pravou nohu a po prohmatání v oblasti kohoutku se prohýbá. Tento stav se vždy tak na 3 dny zlepší, ale poté se vše opakuje. Kobylka je po celý den ve výběhu bez zátěže. Bez teplot, žere a pije normálně. Předem velice děkuji za radu.

    Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

    Samozřejmě, že jakákoliv rada nebo doporučení vyžaduje klinické vyšetření klisny veterinárním lékařem. Jen zcela obecně lze podotknout, že popsané příznaky mohou, ale nutně nemusí, signalizovat změny na obratlech páteře či na meziobratlových ploténkách; související jednak s věkem a jednak se způsobem využití a intenzitou zátěží tohoto koně v minulých dobách.

    MVDr. K. Daniel
  • Pavel
    2011-07-25 12:54:16
    90.181.76.59
    Dobrý den, mám ve stádě ovečku narozenou v březnu 2009. Dosud nebahnila. Doporučujete umělé vyvolání říje (v nejbližší době). Nebo to mám nechat přírodě? Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

    Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

    Za normálních okolností je připouštěcí sezóna ovcí koncem léta a na podzim, zhruba od srpna do listopadu. Jehňata se potom rodí koncem zimy a na jaře. Je otázkou jestli ovečka šla či nešla do říje, nebo zda říje pouze nebyla pozorována. Samozřejmě pokud je ve stádě beran, pozná případnou říji nejlépe ten. Stav kdy - a pokud - byla ovečka nakryta a nezůstala březí může mít celou řadu příčin, většina z nich je nad rámec jednoduché odpovědi v rámci webové poradny.

    Synchronizaci říje lze u ovcí provádět zavedením vaginálních tamponů napuštěných hormonální látkou. K nakrytí či inseminaci dochází po odstranění těchto tamponů.

    MVDr. K. Daniel
  • Liba
    2011-07-25 12:37:07
    88.100.171.2
    Dobrý den, chtěla bych se zeptat na možnou příčinu otoku očních víček u ročního hříběte, předcházel mu výtok z očí, žluté barvy, pudinkové konzistence, nejprve přeléčeno Opthalmoframykoinem, po týdnu opět ale ve zhoršené formě, vet. léčil Maxawertem, mast do oka, ale neustále se to zhoršuje a koník skoro nevidí. Mysleli jsme, že se jedná o pylovou alergii, ale teď je hříbě týden ve stáji a stav se zhoršuje, napadá Vás co by to mohlo být? Otok je v oblasti horních víček, velikost cca poloviny golfového míčku. Díky za odpověď a přeji hezký den, L.

    Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

    Výtok žluté barvy, hustší konzistence znamená s největší pravděpodobností hnisavý (bakteriální) zánět očních struktur. Bakteriální zánět zpravidla vyžaduje antibiotickou léčbu - optimálně po kultivaci původce a určení jeho citlivosti vůči určitým antibiotikům. Sekundární bakteriální zánět může ovšem mít celou řadu primárních příčin; od alergií po autoimunitní procesy. Definitivní léčbu lze doporučit pouze na základě podrobného vyšetření veterinárním lékařem, případně po doplňujícím vyšetření laboratorním.

    MVDr. K. Daniel
  • Hana
    2011-07-24 18:04:00
    89.203.192.149
    Dobrý den, ráda bych poprosila o radu - máme doma 8 týdenní štěně, chtěla jsem se zeptat jak dlouho bych ho měla nechat aklimatizovat, než ho začnu učit samostatnosti v prázdném bytě? Nějaké články už jsem si přečetla,a nevím které je ta nejlepší. Popřípadě jestli je cvičák vhodný pro odnaučení tohoto zlozvyku. A co Vy jako odborník(ci) říkáte na obojky proti štěkotu? Je vhodný? A když nezabírají rady po jak dlouhé době ho nasadit? Vím, že nelze chtít zázraky hned po týdnu, ale samostatností by se měl pes učit v co nejmenším věku. Děkuji za odpověď a radu

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    nejprve musím předeslat: Zaprvé, myslím, že Váš dotaz není kladen na správné místo, ba dokonce není určen veterinárnímu lékaři, ale týká se výcviku psů. Výcvik však má dosah, ba často i přesah, do veterinární medicíny. Poruchy chování jsou pak jedním z oborů veterinární medicíny. Za druhé se moje odpověď bude vázat čistě k veterinární problematice a čistě kynologických diskusí se nezúčastním. K věci: Osmitýdenní štěně je sotva odstavené mimino, které se začíná socializovat. Je potřeba jej začít vychovávat uměřeně k věku, ale jakýkoliv výcvik je nesmysl. Učit štěně samostatnosti v devíti týdnech věku mně přijde šílené. Používání obojků "proti štěkotu", či jiné "výcvikové" pomůcky, které využívají elektrický impulz, anebo ultrazvuková zařízení proti štěkotu a další obdobné pomůcky prokazatelně zvyšují hladinu kortizolu v krvi, což je exaktním důkazem, že zvyšují u zvířat stres. Z tohoto pohledu jejich používání rozhodně nedoporučuji.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Vlada
    2011-07-23 20:12:58
    90.179.109.198
    Dobrý den chovám králíky a v loni mě skoro všecky mláďata co jsem měl asi 20 kraličat přišlo pryč na kokcidiózu i když jsem je přeléčil proti kokcidióze ESB3 Bio300mg/g samice před připuštěním jsem přeléčil a i po okocení z mláďaty a přesto přišly pryč na kokcidiózu je něco silnějšího prášky proti kokcidióze a kdy je nejlepší mláďata králíků přeléčit v jakém věku aby to bylo nejvíc účinné a nepřicházeli pryč děkuji za radu Hocký

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    mohu doporučit použít třeba preparát Sulfacox T, postupujte přesně podle návodu. Nedílnou součástí prevence proti kokcidióze je asanace (vyčištění a vydesinfikování) kotců a jejich okolí.
 
Komora veterinárních lékařů České republiky