Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Podkategorie:
PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní

Zobrazuji stranu 234 z 461 (záznamy 1166 až 1170 z celkových 2302)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Lenka Toncrová
    2011-07-19 10:20:57
    80.90.131.196
    Dobrý den, obracím se na poradnu s dotazem. Můj 10 měsíční pes NO měl před týdnem problémy s trávením odmítal žrát asi 5 dnů a měl průjem. Po návštěvě veterinární lékaře byl aplikován Buscopan asi 5ml a dieta i/d od Hillsu. Stav se nelepšil naopak bych řekla že došlo ke zhoršení stavu. Následně byla nasazena ATB léčba. Chci se zeptat zda se na zažívací problémy (průjem) běžně aplikuje Buscopan. Děkuji za odpověď.

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    veterinární lékař podle platné legislativy nesmí hodnotit léčbu druhého veterinárního lékaře a už vůbec ne bez klinického vyšetření. Proto doporučuji opětovně navštívit vet. lékaře a promluvit si o klinickém stavu vašeho pacienta.
  • Marie Filipi
    2011-07-18 19:58:31
    85.70.173.247
    Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Náš rok a půl starý pejsek Biewer jorkšír má od malička problémy s průjmy. Jako tříměsíční byl opakovaně léčen pro vracející se průjem antibiotiky, později se potvrdily giardie a clostridie, ty se podařilo zlikvidovat Panacurem. Stolice se upravila, i když nikdy nebyla úplně ideální. Na konci května se objevil silný krvavý průjem a zvracení, tři dny byl hospitalizovaný na veterině, zachránili mu život. Od té doby je střídavě léčený antibiotiky, smectou, diarsanylem, probicanem a ranitalem. Nejprve jsme zkoušeli dietu i/d Hills, teď baští z/d Hills. Několikrát mu byla vyšetřena krev - vyloučeno onemocnění jater, slinivky, jen krevní obraz nasvědčoval infekci. Ve stolici se nenašli paraziti ani bakterie. Pan doktor řekl, že se jedná o dráždivý trakčník s možným bakteriálním přerůstáním a že nás ty průjmy budou v malé či větší míře trápit celý jeho život. Průjem přetrvává dál, kaká 3-4x denně, je to kaše s hlenem. Mluvili jsme i o biopsii, ale tu nakonec pan doktor zavrhl, že nám pravděpodobně nic neřekne. Nenapadá vás něco, co by našemu pejskovi i nám pomohlo od trápení? Děkuji za odpověď.

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    pro Vaše trápení mám porozumění a je dobře, že se nechcete s daným stavem smířit. Mě napadá spousta možností. Od čistě dietetických až po medikamentózní ovlivňování bloudivého nervu. Ale po internetu se léčit pacient opravdu nedá. Podle toho co píšete ve Vašem dotazu bych doporučoval znovu se zaměřit na diagnostiku. Vyšetření na giardie je třeba dělat opakovaně, protože ne stále se vylučují a negativní nález ještě neznamená, že už přítomny ve střevech nejsou. Klostridie bývají ve střevě přítomny běžně, pokud se však přemnoží, dělají opravdu drastické průjmy a Panacurem se nepostihnou. Ani biopsii bych nezavrhoval. Upozorňuji však, že to není běžně prováděné vyšetření, odběr bioptátu rozhodně není bez rizika a velkou erudici vyžaduje následné vyšetření bioptátu. Doporučuji Vám požádat svého veterinárního lékaře, aby Vás referoval s pacientem na nějaké jiné pracoviště, které má lepší diagnostické možnosti a třeba i víc zkušeností s léčením takovýchto náročných případů.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • Andrea Borná
    2011-07-18 17:18:20
    89.176.96.86
    Dobrý den: mám fenku yorkšíra po bodnutí vosy, fence výrazně opuchne okolí kolem očí, zvrací, již se to v 1 létu opakuje po druhé, prosím poraďte co mám dělat. Děkuji

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    ve vašem případě doporučuji nosit s sebou některý z preparátů proti alergickým stavům v tabletové formě. Konkrétní léčivo a jeho dávkování vám doporučí váš veterinární lékař.
  • dAKTARI
    2011-07-14 20:53:12
    88.103.147.122
    Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat jak mám odnaučit biťáka močit mimo záchůdek, je kastrovaný, a i když mu v tom vymáchám čumák, a dostane, tak to udělá zase, bylo mi řečeno že je možné, že trpí močovými kameny.

    Odpovídající: MVDr. Ondřej Rychlík

    Dobrý den,

    nevím přesně co je "biťák"? Máte tím na mysli kocoura, který žije pouze v bytě, anebo je nějak bit? v Prvém případě je třeba znát více informací. Jak je kocourek starý, zda ke kastrovaný a případně kdy? Zda se nezměnilo něco v domácnosti, atp. Pokud se nic nezměnilo a kocourek normálně na záchod chodil, zalistujete této poradně, neboť na obdobný dotaz jsem odpovídal. Samozřejmě, nejprve je potřeba vyloučit nějaké onemocnění, například Vámi zmíněné močové kameny. Návštěva veterináře by měla být proto na prvém místě. Ve druhém případě přestaňte kocourka bít.

    Zdraví
    MVDr. Ondřej Rychlík
  • rabasová
    2011-07-14 13:03:56
    89.176.33.69
    Dobrý den, v sobotu máme jít na kastraci, kocourkovi je 10 a půl měsíce a jeho matka je sibiřská. Ještě jsem ho ale neviděla značkovat, tak nevím, jestli je to směrodatné, chodí normálně dvířkama ven, tak možná značkuje. Poradíte mi, jak to poznám a jestli by mu ublížilo, pokud by šel a nemrouskal. Jedeme na dovolenou a nechceme, aby se nám mezitím ztratil. Děkuji za odpověď Lucie Rabasová

    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Kastraci doporučuji co nejvíce oddálit především z důvodů dokončení růstu a získání typického samčího vzezření, značkovat v bytě a jeho okolí nemusí kocour třeba celý život. Moje doporučení je spíše kastrovat až v roce, ale jinak kocourovi prakticky neublíží kastrace v žádném věku. A co se týče tuláctví - ano, po kastraci se většinou drží kocouři více doma, ale není to stoprocentním pravidlem a zpravidla se efekt kastrace dostaví až po měsíci od zákroku.

    MVDr. Lubomír Hošek
 
Komora veterinárních lékařů České republiky