PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní
Zobrazuji stranu 27 z 461 (záznamy 131 až 135 z celkových 2302)
Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,
účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.
Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.
Děkujeme za pochopení
- H.Heideova2015-10-04 09:28:1990.177.223.124Dobrý den, kůň mé známé má zjištěnou hypotyreózu. Sama mám stejnou nemoc, a proto vím, že u lidí se to léčí poměrně snadno a to dodáváním hormonu. Jak se tento problém dá vyřešit u koně. Vím, že neléčený problém u lidí je dost závažná věc, je tomu tak i u koní? Děkuji za Vaši odpověď. Heideová
Odpovídající: MVDr. Karel DanielHypotyreóza je u dospělých koní velmi vzácná. Hříbata se s hypotyreózou mohou narodit, pokud je březí klisna krmena dietou s nedostatkem nebo naopak přebytkem jódu. Léčba spočívá v náhradním podávání syntetického tyroidního hormonu a většinou je nutná po celou dobu života zvířete. Příznaky jsou většinou spojeny se zpomalením metabolizmu; což znamená letargii, neochotu k pohybu a zvyšování váhy i bez nadbytečného příjmu krmiva.
MVDr. K. Daniel - Sylvie Dlouhá2015-09-30 17:36:3789.239.31.226Dobrý den, mám AST fenu s PP. Byla tetovaná na třísle a tetování téměř zmizelo, je nečitelné, čip nemá. U bonitace tím pádem neuznali že jí nemůžou identifikovat. Fence jsou 2roky a chtějí po mě testy DNA. Dotaz zní zda mohu poplatek 3tis za DNA testy požadovat po veterinářce co tetování prováděla jako reklamaci nebo na to nemám nárok? Děkuji za včasnou odpověď, S. Dlouhá.
Odpovídající: MVDr. Katka Sviták NovozámskáDobrý den paní Dlouhá,
tetování není zcela spolehlivé, tetovací barva se vpravuje do živého organismu. I dobře odvedená práce ze strany veterináře může skončit fiaskem, není-li barva, a z vlastní zkušenosti to mohu potvrdit, dostatečně kvalitní.
Nehody se stávají i u lidí, modré obočí mnoha majitelek permanentního makeupu nebylo původně míněno jako známka punku. Pokud byste chtěla tetování reklamovat, veterinární lékař by se určitě obrátil na pojišťovnu a ta by provedla šetření, ale obávám se, že výsledek by byl nejistý. Asi nezbude než zatnout zuby, provést testy DNA a příště zvážit, zda psa nenačipovat i když je tetovaný. Tuto možnost bohužel chovatelé stále málo využívají, přitom v každém průkazu původu psa je kolonka , kde veterinární lékař číslo mikročipu může zaznamenat. Mikročip umožňuje rychlejší návrat k majiteli v případě ztráty, je podmínkou pro vystavení pasu pro cestování a v případě malé čitelnosti tetování Vám ušetří výdaje.
Zdraví
MVDr. Katka Sviták Novozámská
- Ladman Jaroslav2015-09-29 01:06:30185.15.252.149Slepice druhým rokem ve snášce začaly snášet malá vejce a nyní skoro úplně přestaly. Od 12 slepic máme tak 2 až 3 vejce denně. Slepice krmíme pšenicí, pař. bramborami, kukuřicí a přidáváme malé množství směsi pro nosnice. Přidáváme také sůl, min. směs nutrifix a živoč. moučku. Slepice mají výběh asi 50 metrů čtverečních. Nikdy jsme takový problém neměli. Díky
Odpovídající: MVDr. Renáta HlavováDobrý den.
S největší pravděpodobností jde o chybné přepeření a krátící se den. K dalšímu posouzení by bylo potřeba více informací.
Na veterinárním pracovišti konzultujte parazitární a virová onemocnění.
MVDr. Renáta Hlavová
- Lili Grosserová2015-09-27 13:34:5678.45.33.54Dobrý den, naše kotě má již potřetí za sebou giardie během 3,5 měsíců. Vždy má po dobrání ATB stolici negativní a za pár dní je zase pozitivní. Neexistuje přípravek, který by s nimi zatočil? Není přece možná půlroční kotě neustále zatěžovat antibiotiky. Jaká je prosím Vaše rada? Děkuji
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekVážená slečno Grosserová,
pokud recidivuje infekce Giardiemi ( je třeba upozornit, že sebelepší vyšetření může mít určité procento falešných výsledků), je nutné analyzovat imunitní stav kotěte a prostředí jeho chovu. K opakované infekci jsou náchylnější imunosuprimovaní jedinci a samozřejmě mláďata. Dále je potřeba zhodnotit hygienu chovu, protože právě zamořené prostředí cystami je nejčastějším zdrojem nákazy pro ostatní kočky a teoreticky i pro lidi ( pozor, giardióza je zoonoza ). S vaším lékařem proberte všechny epizootologické aspekty šíření této nákazy, okamžitá opatření jsou podávání plnohodnotné výživy kotěti, důkladná hygiena chovu s přísným režimem desinfekce kočičích toalet.
MVDr. Lubomír Hošek - Vlada2015-09-25 22:46:3846.135.81.9Dobrý den Pane doktore chci vás poprosit o radu koupil jsem kozu je 14dnu zapuštěná ale všimnul jsem se že kašle a že frká jako když má ucpaný nos nebo jsem to slýchával na čekané u srnčího když mělo nosní střečky že tak kašlalo a frkalo ale to koza asi mít nemůže a myslím že má plicnivky že ji chovatelka neodčervila Panacurem nebo Aldifalem tak se chci zeptat na radu jestli teď když je zapuštěná 14dnu můžu odčervit Panacurem nebo něčím co by pomohlo na ten problém plicnivkama děkuji za radu Pane doktore
Odpovídající: MVDr. Karel DanielÚčinné látky v albendazol či fenbendazol ve Vámi zmiňovaných preparátech jsou účinné na plicní parazity, ale nikoliv na střečky. Infestace podkožními nebo nosními střečky je u kozy možná - záleží na sezóně, druhu pastviny atd., kde by mohla být střečky napadena. Na střečky jsou účinné preparáty s obsahem ivermectinů - některé z nich jsou rovněž používány pro lovnou zvěř. Pokud mléko od kozy používáte, je nutno pamatovat na ochrannou lhůtu po případném použití léčiva.
MVDr. K. Daniel