Komora veterinárních lékařů České republiky

KVL ČR byla založena zákonem 381 České národní rady ze dne 11. září 1991 o Komoře veterinárních lékařů ČR, ve znění pozdějších předpisů.

Poradna

Podkategorie:
PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní

Zobrazuji stranu 319 z 461 (záznamy 1591 až 1595 z celkových 2302)

Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,

účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.

Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.

Děkujeme za pochopení

  • Ivana
    2010-07-15 10:39:53
    217.197.37.4
    Dobrý den, mé 4 leté fence bígla se vytvořila u konečníku boule - nebyla bolestivá, ale za pár dní praskla - vytekl hnis a trošku ji to tam bolí. Přistihla jsem ji, že se pokouší "sáňkovat". Je nutné vyšetření veterináře? Hrozně se bojí jezdit autem. Děkuji.

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    ve vašem případě se může jednat o tzv. píštěl análního váčku, proto doporučuji co nejdříve navštívit veterinárního lékaře.
  • Eva Havlíčková
    2010-07-14 22:25:01
    93.99.209.254
    Dobrý den nedávno jsem si registrovala hospodářství na chov koz a ráda bych je oočkovala proti modrému jazyku, které mám i povinné kontaktovala jsem veterinářku, kterou mám asi 10km, která by se ujala mého stádečka, ale bohužel jsme kraj Vysočina lékařka Střed. kraj a tak mě odmítla, že to nesmí. Hledám tedy lékaře už asi měsíc, kteří by se ujali mého stádečka. Bohužel na stránkách zde chybí a nejsou uvedena jména, kontakty na dané lékaře z kraje Vysočina jsme okres HB a jsem od Golčova Jeníkova. Jak a kde zjistím informace a seznam lékařů, ze kterého bych si mohla vybrat? Děkuji za odpověď.

    Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

    Veterinárního lékaře pro vakcinaci Blue Tongue si zásadně vybírá chovatel a nikdo jiný. Podle mého názoru by bylo nejlépe kontaktovat místně příslušnou Krajskou veterinární správu s tím, kterého veterinárního lékaře, člena Komory veterinárních lékařů, jste si vybrala a tomu následně oznámit, že si příslušné množství BT vakcíny může pro aplikaci ve Vašem chovu vyzvednout na dotyčné KVS.

    MVDr. K. Daniel
  • adéla
    2010-07-09 16:50:44
    84.21.119.213
    Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat na tříměsíčního kocourka, chovaného v domě, aby nezačal značkovat, máme ho nechat vykastrovat? Také proto aby neutíkal ven. Děkuji Adéla

    Odpovídající: MVDr. Lubomír Hošek

    Kocourka můžete nechat vykastrovat prakticky okamžitě ( technicky je to možné ), prakticky doporučuji počkat do puberty ( 7.- 9. měsíc ) nebo do prvních pokusů o značkování. Kocour tak doroste do skutečné velikosti samce a možná se i sníží pravděpodobnost problémů s močením ve vyšším věku. Proto doporučuji vyčkat s kastrací, co to jde , třeba i do 1 roku.

    MVDr. Lubomír Hošek

  • Patrik
    2010-07-09 13:32:47
    188.95.127.230
    Dobrý den, mám tří měsíční kotě, které bylo vždycky velice živé. Avšak několik posledních dní má nafouknuté bříško a celé dny leží.

    Odpovídající: MVDr. Milan Snášil

    Dobrý den,

    doporučuji co nejdříve navštívit veterinárního lékaře, u tak malého kotěte se zdravotní stav v důsledku onemocnění zažívacího traktu může velmi rychle zhoršit
  • Hanka
    2010-07-09 11:36:01
    84.152.219.38
    Dobrý den ráda bych vás poprosila o přesné vysvětlení černého močení hlavně pak, proč k němu dochází. Dostala jsem se s kamarádem do sporu, že černé močení a tzv. svatecka a tzv. svalovice (přetažení svalu a v důsledku toho velký výdej kyseliny mléčné, která způsobí narušení svalu a tím se dostane mioglobin do ledvin a posléze do moči) je každé něco jiného. Já tvrdím, že je to jedno a to samé. Žiji v Německu a zde se také tzv. "keuzverschlag" hodnotí jako začátek nemoci černého močení. Projevuje se zhoršenou chůzí zadních končetin i úplně odmítnutí chůze, hlavně při zastavení je rozejití se prakticky nemožné. Nastává hlavně po práci a pouze v oblasti beder a velká citlivost v okolí páteře. Při stálém pohybu a udržením hřbetu v teple to z 80% zase samo odezní. Podle mého názoru, to s černým močením nemá, až tak moc společného, i když vím, že černé močení se tak může projevovat. Zde se černé močení zatím málo kdy objevilo. Myslím si, že v tomhle případě se jedná spíš o jak se v lidské terminologii říká "houser", isijas... Prostě uskřinutí nervu, nebo křečovitému zatuhnutí svalu v oblasti beder. Myslím si, že černé močení může způsobit onemocnění ledvin, nebo poškození svalu neúměrnou zátěží, kdy se díky to mu dostane do očí větší množství barviva. Jsem u koní již 16 let, a když jsem se setkala s "kreuzverschlagem" nikdy tam nebylo černé močení. Pokud sám neodezněl veterinář naordinoval injekce na uvolnění svalu, po případě přijel osteopat, který koně napravil. Prostě ráda bych jen, aby jste mi vysvětlili tyto pojmy. Protože si myslím, že můj kamarád míchá jabka se švestkama. Velice vám dekuji Hanka

    Odpovídající: MVDr. Karel Daniel

    Jedná se o dva klinické pojmy. Jedním z nich je "černé močení, pondělní nemoc ...", s biochemickou příčinou (nahromadění kyseliny mléčné ve svalovině atd.) a druhým je široký komplex mechanicko - ortopedických změn včetně možného vertebrogenního syndromu, drobného mechanického poškození svalů či svalových úponů. Není samozřejmě vyloučeno, ale není ani běžné, aby se tato "onemocnění" vyskytovala paralelně u jednoho koně.

    MVDr. K. Daniel
 
Komora veterinárních lékařů České republiky