PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní
Zobrazuji stranu 39 z 461 (záznamy 191 až 195 z celkových 2302)
Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,
účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.
Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.
Děkujeme za pochopení
- Ing. Jan Malant2015-05-21 10:58:03127.0.0.1Dobrý den, jako každý rok, projevila se po přechodu na krmení trávou kokcidioza - králík se nafoukne, zhrbatí mu páteř, nežere, nekadí. Když se s ním zatřese je v něm slyšet tekutina ve střevech. Přípravek sulfadimin se neosvědčil, pokud králík onemocní, dám ho stranou, masíruji mu břicho a stříkačkou mu podávám vodu, nechám 1 den bez jídla, následně mu podám stříkačkou 3ml likéru (dostal jsem to jako typ jednoho dobrého a zkušeného veterináře, množství jsem vysledoval sám) jedné tuzemské likérky, po druhé dávce dostane průjem, splaskne, začne jíst a je zdravý. Při masírování břicha se mi občas povede, že králík odfoukne, pokadí se - pozitivní jev. Letos se mi ale už u dvou stalo, že místo odfouknutí začne kadit čirou gelovou hmotu - zapáchající čirý rosol, cca 5cm3 z jednoho dvouměsíčního králíka. Granule s antikokcidikem dávám jen když marodí, jinak krmím Vojtěškou, suchou Vojtěškou, čerstvými bodláky, jablky - vše doma vypěstované. Můj veterinář, ani jeho kolegyně z vedlejšího města rosol nikdy neviděli, co je to? jak je mohu léčit? Děkuji
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekDobrý den pane Malant,
začnu od zadu – vámi pozorovaná gelová hmota jsou s největší pravděpodobností tzv . měkké bobky – cékotrofy, které normálně králík vylučuje většinou ráno a večer a okamžitě je pojídá, takže je běžně chovatel vůbec nepozoruje. Králíci nepojídají cékotrofy zpravidla z důvodů fyzických ( poruchy dentice, artróza apod. ), dále abnormálního utváření či zápachu. Ve vašem případě bych především doporučil, zvláště u králíčků při odstavu, zařadit větší množství sena a velmi opatrně a po delší dobu postupně přidávat zelené – opět bych raději doporučil trávu než vojtěšku. Velmi bych omezil jablka –většinou jsou velmi sladká a mohou se také podílet na vzniku vámi popisovaných problémů. Zároveň doporučuji s vaším veterinárním lékařem reálně dokončit diagnostiku, zda se u vás vyskytuje kokcidioza, v případě pozitivního nálezu pak jednoznačně léčit. Zároveň vám doporučuji s ním jednoznačně dořešit způsob krmení, neboť tam vidím potenciální hlavní příčinu vašich problémů.
MVDr. Lubomír Hošek - Hana Hrochová2015-05-18 16:21:56127.0.0.1Dobrý den, chci se zeptat: moje kočka váží 2,6 kg a její okolo 1,5 roku. Je samá kost a kůže pořád jí granule, pamlsky, kapsičky, ale netloustne co mám dělat? Mám jít k veterináři?
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekVážená slečno Hrochová,
pokud je kočka v aktivní kondici, normálně žere, pije, močí a kálí, pak by s velkou pravděpodobností mohla být zdravá. Pokud má nějaký, byť drobný problém, např. s množstvím trusu, kvalitou srsti či s aktivitou, pak je na místě samozřejmě zevrubné a pečlivé vyšetření, zahrnující minimálně důkladné parazitologické a interní vyšetření.
MVDr. Lubomír Hošek - jiří2015-05-12 22:07:09127.0.0.1Dobrý den, zajímalo by mne jak je to s číslem KVL které mívají někteří vet. lékaři na razítku a jiní jej tam nemají. Má každý lékař přidělené své číslo a jak ho mohu zjistit když jej lékař nikde veřejně či na razítku neuvádí? Děkuji
Odpovídající: MVDr. Martin GrymDobrý den,
podle §7 Profesního řádu KVL ČR musí mít každý praktikující veterinární lékař na svém razítku registrační číslo Komory. Konkrétní registrační číslo KVL ČR konkrétního veterinárního lékaře nelze z veřejných zdrojů zjistit (pokud ho nemá na razítku či na platebních dokladech uvedené), touto informací disponuje pouze matrika sekretariátu KVL ČR. Pokud Vám ale jde o ověření, zda je konkrétní veterinární lékař členem Komory, pak seznam veterinárních lékařů je volně přístupný na https://old.vetkom.cz/ordinations.
S pozdravem,
MVDr. Martin Grym - Hana2015-05-12 11:22:07127.0.0.1Dobrý den. Prosím Vás, mám nárok na poskytnutí kopie zdravotní dokumentace svého pejska? Předem moc děkuji za odpověď.
Odpovídající: MVDr. Martin GrymDobrý den, paní Hano.
V žádné platné právní normě není stanoveno, že chovatel má nárok na vydání zdravotní dokumentace svého zvířete, nebo že veterinární lékař má povinnost ji vydat. To ale neznamená, že existují nějaké zákonné důvody, proč ji nevydat, resp. nepořídit kopii. Každopádně jde vždy o vzájemnou domluvu mezi veterinárním lékařem a chovatelem, resp. o určitou míru vstřícnosti. V některých případech veterinární lékař vydá informace o pacientovi spíše novému ošetřujícímu veterinárnímu lékaři, nežli chovateli. Pokud tedy u svého původního veterinárního lékaře neuspějete, požádejte svého nového veterinárního lékaře, aby si o potřebné informace vyžádal od svého kolegy sám.
S pozdravem,
MVDr. Martin Grym - Miloslava2015-05-05 21:40:43127.0.0.1Dobrý den, píši Vám kvůli naší kočce. Už třetím nebo čtvrtým dnem pozoruji, že přestala žrát. Dáváme ji obden nebo někdy ob dva dny konzervu, jinak má stále nasypané granule a vodu. Dny předtím jsem nepozorovala že by nejedla. Dokonce pořád chodila po bytě a teď jen pořád leží nebo spí. Snažila jsem se ji k jídlu dát, aby do sebe něco dostala, ale jen přičichne, olízne a odejde. Dnes jsem ji zkoušela dát i vitamíny, které ji dávám už kolikátým rokem. Vždycky mňaukala když jsem ji je dávala a šlo vidět jak je chce a žene se k nim. Dnes poprvé k nim přičichla, olízla a nechala je být. Tak jsem ji vzala a snažila se do ni dostat alespoň tohle. Tak teda nakonec je snědla, ale šlo vidět, že když je jedla, tak to do ní vůbec nešlo. Chvilkama mi i přišlo, že ji snad bolí zuby nebo něco, a to proto, že to špatně kousala. Mám o ni strach. Za poslední 3-4 dny strašně zhubla a když na ni sáhnu, cítím kosti které jsem dřív necítila. Nevím čím to může být. Může to být stresového původu? V minulém měsíci jsme se totiž přestěhovali, teď máme i menší zahrádku, kde občas na vodítku pobývá. Je možné že na zahradě chytla i třeba nějakého parazita? Napadla mě i zácpa třeba, protože jsem neviděla, že by v písku vykonala potřebu. Zkusili jsme ji dát i trošku mléka včera, aby ji to třeba pomohlo do toho písku jít, vypila ho a měla menší průjem. Dnes i jedno vajíčko, a to pije. Ale jídlo ne..
Odpovídající: NepřidělenDobrý den,
nepíšete jak stará je Vaše kočička a zda netrpí nějakých chronickým onemocněním. Ale v případě, že Vám nepřijímá tuhou stravu a hubne před očima je nutné bezprostředně navštívit ordinaci veterinárního lékaře, aby kočičku vyšetřil, zdiagnostikoval a navrhl správný postup léčby.
MVDr. Radka Vaňousová