PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní
Zobrazuji stranu 74 z 461 (záznamy 366 až 370 z celkových 2302)
Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,
účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.
Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.
Děkujeme za pochopení
- Vrbická2014-05-16 12:19:59127.0.0.1
Dobrý den, mám kastrovanou kočku 5 let (máma britka, otec mourek. Asi 5 měsíců má problém kdys přestane žrát - popř. zvrací, někdy bolestí pláče, trus je zelený. Dle vyšetření krve vše OK, po antibiotikách se spravila a za měsíc znovu. Vždy se spraví po odčervovací tabletě či kapce - ale ne na dlouho. Někdy problém nastane již po 3 týdnech, nyní po 2 měsících. Co to může být za parazita, že tbl. nezabírají? Jinak je bez potíží. Děkuji za odpověď Vrbická
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekVážená paní Vrbická,
s velkou pravděpodobností se nejedná o parazitozu - vyloučit ji můžete ještě opakovaným parazitologickým vyšetřením. Za důležitější bych považoval důkladné interní vyšetření ( včetně biochemického a použití zobrazovacích metod ) - může se jednat o onemocnění slinivky, chronický zánět střev, malabsorbci, poruchu motility střev či onemocnění lymfatického systému. Problém skutečně může být závažnější, takže by doporučoval nepodceňovat důkladné vyšetření.
MVDr. Lubomír Hošek - Petra2014-05-15 09:55:05127.0.0.1Dobrý den, u želvy nádherné se mi vyskytla nekróza krunýře. Pravidelně ji koupu v roztoku hypermanganu, ošetřuji ji H2O2, dávám vitaminy a minerály. Snažím se ji držet v suchu a na slunci. Dá se dělat ještě něco navíc? (Želvě onemocnění nijak nevadí, má dobrou kondici, žere pravidelně, je velice čilá.) Děkuji za odpověď
Odpovídající: MVDr. Ľubica NečasováJe otázkou, zda se skutečně jedná o nekrózu či jinou lézi. Pro úspěšnou léčbu je třeba mít co nejpřesnější diagnózu, doporučuji histologické vyšetření vzorku postižené tkáně. Další postup podle výsledku.
MVDr. Ľubica Nečasová - Silva2014-05-12 06:32:15127.0.0.1Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Máme doma kočku, jsou jí tři roky, dva roky je vykastrovaná a od malička je jen doma. Je zvyklá jen na mě a na manžela, jinak je docela plachá. Jenže poslední dva dny začala na manžela během hraní prskat a syčet. Dneska to vygradovalo, manžel kolem ní jen prošel a hned začala velmi hlasitě mňoukat a pak se syčením a prskáním zaútočila. Na mě tak nereaguje. Manžela celou dobu, než odešel do práce napjatě pozorovala a jakmile se k ní přiblížil, tak takto reagovala. Něco podobného jsme zažili jednou loni v létě, ale to jsme přisuzovali tomu, že jsme si u známé hráli s jejím kocourem. Pak jsme na týden odjeli, starala se nám o ni známá a když jsme se vrátili, tak bylo všechno zase v pořádku. Teď jsme ale v kontaktu s žádnou jinou kočkou/kocourem nebyli, a navíc tak reaguje jen na manžela. Mohli byste mi, prosím, poradit, co s tím můžeme udělat? Děkuji za odpověď.
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekVážená paní Sylvo,
pochopit myšlenkové pochody kočky je věc nesmírně složitá. Čím ji váš manžel vyprovokoval k akci, o tom můžeme jen spekulovat. Třeba to byly nějaké jiné pachy, které měl na sobě – z jiné kočky, novou voňavku … Pokud by agresivita přetrvávala , doporučoval by některý z preparátů na bázi hydrolyzovaných bílkovin nebo feromonů, které pomáhají u koček snížit práh senzitivity vůči stresorům z okolí.
MVDr. Lubomír Hošek - Adéla2014-05-11 22:17:01127.0.0.1Dobrý den, můj pes už delší dobu trpí střídavou stolicí. Když se vyprazdňuje, ze začátku je tuhá a ke konci kašovitá. Někdy pouze tuhá, někdy pouze kašovitá. Také dost často trpí plynatostí. Je to asi 3 měsíce, co vypil vývar a přešli jsme na jiné krmení. Nevím zda je to způsobeno tím, nebo by to mohla být nějaká nemoc? Jaké jsou případné testy které by to odhalily? Děkuji za odpověď.
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekVážená slečno Adélo,
bohužel tento tzv. intermitentní průjem je častý a vždy představuje diagnostický oříšek. Bude třeba, aby jste s vaším veterinárním lékařem udělali důkladnou analýzu stavu – především vyloučili interní, parazitární a endokrinologická onemocnění. Pokud budou bez nálezu, můžete se soustředit na krmnou techniku a hledání optimálního krmiva. Velmi často pak pomůže monodieta některým typem krmiva pro přecitlivělé psy.
MVDr. Lubomír Hošek - Marcela2014-05-10 16:16:04127.0.0.1
Dobrý den, je v metodice vyšetřování patel popsáno vyšetření pod narkózou? Jeden akreditovaný lékař to takto provedl a tvrdil jeho majitelce, že má pejsek stupeň 3-4 a musí co nejdříve na operaci. Jedná se plemeno pražský krysařík, mladý pejsek s předky s patelami 0/0. Tento pejsek byl velmi neposedný, temperamentní, žádné potíže s poskakováním či nadnášením nožek neměl. Nyní se 14 dní po vyšetření konečně pomalu zkouší trošku chodit. Paní je na práškách a pejsek je poškozený postupem lékaře. Jak v tomto případě postupovat? A je tento postup správný? Mně vždy pately vyšetřují bez jakékoliv medikace.
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekVážená paní Marcelo,
obecně vám může vyšetřit pately u psa každý veterinární lékař, pokud potřebujete odborný posudek za účelem uchovnění psa, pak vyšetření mohou provádět pouze veterinární lékaři - posuzovatelé dědičných ortopedických vad - viz seznam na našich webových stránkách. Postup při vyšetření je v kompetenci ( a plné zodpovědnosti ) daného lékaře. Pokud jste nespokojeni s posouzením stupně luxace, pak se lze proti tomuto výsledku odvolat k odvolací komisi pro posuzování dědičných ortopedických vad, pokud nejste spokojeni s postupem při vyšetření, pak můžete podat stížnost na daného lékaře k Revizní komisi KVL ČR.
MVDr. Lubomír Hošek