Zvolená kategorie: Psi
Zobrazit všechny kategorie
Zobrazuji stranu 79 z 220 (záznamy 391 až 395 z celkových 1100)
Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,
účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.
Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.
Děkujeme za pochopení
- Kopecká2012-03-13 20:59:44127.0.0.1Dobrý den, máme pejska (Schiba-inu) a v loňském roce utrpěl popáleninu na boku. Zvěrolékař mu odumřelou kůži odstřihl a my stále marně čekáme, že mu naroste na tomto místě nová srst. Ale má tam pouze jemnou kůži. Můžete mi poradit co se s tím dá udělat a na koho se máme obrátit ? Bydlíme v Praze. Děkuji
Odpovídající: MVDr. Ondřej RychlíkDobrý den,
konkrétně se k Vašemu případu nemohu vyjádřit, pacienta jsem neviděl. Je možné, že se už nová srst neobjeví, ale doporučuji obrátit se na veterinárního dermatologa, který si Vašeho pejska vyšetří a stanoví prognózu. Konkrétní pracoviště, či kolegu, Vám - jak jistě chápete - doporučit nemohu, ale nejlepší postup je požádat Vašeho ošetřujícího veterináře, aby Vás někam referoval.
Zdraví
MVDr. Ondřej Rychlík - Dáša2012-03-11 09:43:16127.0.0.1Dobrý den, mám dotaz, zda může mít pes průjem se špatné psychiky. Mám od 4.1.2012 psa z útulku. Měl velký průjem, téměř jenom vodu. Dle rady lékaře jsem nasadila dietu, dostala jsem léky. Průjem se zastavil do té doby, než jsem vzala psa na procházku. Na zahradě běhá "rychlostí blesku", naběhá nebo nachodí dost. Při opakované návštěvě u lékaře byl proveden rozbor stolice, výsledek byl: bez parazitů. Za dva měsíce střídajících diet, podávání dietních granulí, nebo rýže s mrkví a čaje, jsem zjistila, vyzkoušela, že jen vyjdu se psem z domu, po cca 100 m má vodnatý průjem. Při chození na zahradu je stolice normální. Co mám dělat dál.Dá se toto znormalizovat tím, že budu chodit se psem ven i když bude mít průjem,aby si postupně zvykl, nebo léčit odborně jeho psychiku. Pes je starý cca 10 měsíců, je veselý, hravý, rasa "X",nejeví známky nemoci. Potřeboval by se učit poslušnosti, na zahrádce to jde, ale v jiném prostředí začne být roztěkaný. Jakákoliv změna prostředí mu způsobí průjem, nemůžu s ním nikam chodit. Dáša
Odpovídající: MVDr. Ondřej RychlíkDobrý den,
odpověď na tuto otázku je mnohem složitější než by se první pohled zdálo a položíte-li takto otázku více veterinářům, budou se odpovědi velmi lišit. Ale abych nekličkoval: já myslím, že ne. Psychické příčiny průjmu se popisují u lidí, ale ani zde nejsou závěry pro mě přesvědčivé. Většinou se argumenty opírají o empirická pozorování a dávají se do souvislosti obavy a strach obecně se vznikem průjmu. Myslím, že to není přesné, respektive příčina není přímá. Strach, jako emoce ovlivňuje vegetativní nervový systém a ten pak teprve může podnítit, například zvýšenou motorikou střev, průjem. Takže: neurogenní vznik průjmu - ano, čistě psychogenní vznik průjmu - ne. Doporučuji zpětně přehodnotit diagnostiku, zda přeci jen něco neuniklo, případně diagnostiku ještě prohloubit. (opakované koprologické vyšetření vícedenního vzorku, chemické vyšetření stolice, biopsie, atd.)
Zdraví
MVDr. Ondřej Rychlík - Švec2012-03-10 20:45:31127.0.0.1Dobrý den chovám anglické kokršpaněly i s mojima rodičema rodiče nepamatujou že by měli problémy s fenama po porodu i já začal chovat co jsem se od nich odstěhoval tak mám kokry 3 chovné fenky jako měli rodiče nejsme velká chov stanice nezlobte se páni doktoři že píšu zdlouhavě naše známá si přivezla krásného psa zahraničí tak jsme že půjdeme krýt k ní naše fenky tak já jel připouštět první fenka zabřezla vše pohodě jenže 2měsice od porodu zní tekla krev no musela se vykastrovat hned měla subevoluci placentárního spojení rodiče s toho byli v šoku nikdy nic nezažili problémy takové a to chovali 20let psy no a naši u toho samého psa kryli taky 2 feny a obě museli být vykastrované zas měli subevoluci placentárního spojení a tak jsme byli s toho hrozně smutný a přemýšleli čím to může být rodiče nikdy nic nezažili a to chovaj 20 let a chovatelka co má toho psa řikala když jste tak špatně dopadly máte u mě připuštění zdarma tak jsem tam kryl já svou 2 fenku a ta taky měla subevoluci placentárního spojení ale ta naštěstí zabrali antibiotika tak se vyléčila a potom sem se zeptal mojí veterinářky a ta řekla že je možné že pes může přenášet že proto měli všecky fenky stejný problémy že během 3 let vykastrovat 4fenky stejným problémem sub evoluce placentárního spojení že se s tím nesetkala že tohle je zvláštnost tak se chci zeptat jestli je to možné aby mohl za to pes sub evoluci placentárního spojení a nebo je to častý problém chov psů jsme s toho nešťastni hlavně rodiče že už nebudou chovat že se bojí a já taky můžete poradit a jestli to mohl přenášet pes krycí pes děkuji
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekVážený pane Švec,
váš dotaz je značně zmatený, pokusím se ho rozplést. Termín subevoluce placentárního spojení neznám, teoreticky by se jednalo o špatný vývoj fetoplacentárního spojení v průběhu gravidity, což je relativně častý jev a má nejrůznější příčiny. Pokud není příčina infekční, pak může vést k redukci počtu mláďat nebo k samovolným potratům, tento stav často chovatel ani nezaznamená a pouze registruje malý počet štěňat či jalovou fenu.
Další pojem - subinvoluce dělohy po porodu - je asi vámi popisovaný případ. Normálně fena po porodu končí s výtokem očistek do 6. týdne po porodu a involuce dělohy je ukončena do 12.-15. týdne. Pokud se nejedná o infekci, pak je to jednoznačně chyba feny - oslabení z nejrůznějších příčin. Při hodnocení vašeho případu bych si dovolil vyslovit podezření, že se jednalo vždy o takzvanou lochiometru (u žen dříve označovanou jako horečka omladnic), jejíž příčinou je nehygienicky vedený porod a následná infekce zbytků plodových obalů. V tomto případě s velkou pravděpodobností nemůže být na vinně krycí pes. Doporučuji analýzu všech případů s vaším ošetřujícím porodníkem - veterinárním lékařem, případné bakteriologické vyšetření zbývajících fen (pro jistotu možná i krycího psa) a především důkladně zrekapitulovat, kdo, jak a v jakých podmínkách pomáhal u porodu vašich fen. Zároveň vám doporučuji příště feny lépe hlídat po porodu, žijeme ve století antibiotik a myslím, že pokud by jste situaci řešili včas se svým lékařem, nemuselo ke kastraci vůbec dojít.
MVDr. Lubomír Hošek - Andrea2012-03-06 09:49:17127.0.0.1Dobrý den, bylo nám řečeno na základě vyšetření, že má pes (8měsíců) zúženou průdušnici. Je možné, že to je i důvod zvracení především ráno nebo během dne po probuzení? Děkuji
Odpovídající: MVDr. Ondřej RychlíkDobrý den,
obávám se, že jsme se dostanu jakoukoliv odpovědí do hry „tichá pošta“. Zúžení průdušnice nenacházíme běžně a vlastní zúžení je vždy relativní. Zúžení průdušnice může vyvolat příznaky onemocnění v respiračním aparátu. Zvracení bych rozhodně nepředpokládal. Mnohem častěji se lze setkat u malých plemen s tzv. kolapsem průdušnice. Zde se vyskytuje jako jeden z příznaků, kromě chrčení a dušení i kašel, který v extrémních případech může vyvolat zvracení. Ve Vašem případě však doporučuji, nechte si vše vysvětlit od veterináře, který provedl diagnostiku a nebojte se mu(jí) říkat, že vysvětlení nerozumíte tak dlouho, dokud Vám nebude vše jasné.
Zdraví
MVDr. Ondřej Rychlík - Pavla2012-03-05 17:07:28127.0.0.1Dobrý den, mám 3letého maďarského ohaře, asi před půl rokem se mu začaly okolo očí a na spodní straně pysku dělat malé placaté, na koncích rozvětvené bradavičky, velikost cca 3mm, tu největší jsem podvázala a ona upadla, ale opět na stejném místě vyrostla nová. Chtěla jsem se zeptat, jestli dá růstu bradaviček zabránit, třeba vitaminy, a proč mu vůbec rostou? Děkuji za odpověď.
Odpovídající: MVDr. Milan SnášilDobrý den,
určení diagnózy vždy musí předcházet klinické a jiné vyšetření pacienta, já mohu pouze spekulovat, což nechci. Proto Vám doporučuji navštívit veterinárního lékaře,který určí diagnózu.