PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní
Zobrazuji stranu 83 z 461 (záznamy 411 až 415 z celkových 2302)
Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,
účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.
Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.
Děkujeme za pochopení
- Doležalová2014-02-09 13:15:59127.0.0.1
Prosím jakou největší tučnost mléka může dosáhnout kravička Jersey, děkuji Ludmila
Odpovídající: MVDr. Karel DanielZatímco průměrná tučnost mléka různých plemen krav je uvedena níže, nejvyšší rekordní tučnost mléka jednotlivých plemen prameny neuvádějí.Plemeno Průměrná tučnost mléka Jersey 5.2 Zebu 4.7 Čestr 4.0 Holstein-Friesian 3.6
Tučnost mléka je možno ovlivnit způsobem krmení. Mastitidy obsah tuku v mléce snižují.
MVDr. K. Daniel - Michal Salaj2014-02-04 18:12:47127.0.0.1
Dobrý den, prosím o pomoc. Mám čivavu 13 let starou a má potíže s dýcháním. Diagnostikovali jí kolaps trachey. Již delší dobu bere předepsané léky veterinářem (Theoplus 100) v dávkování půl prášku 2x denně. A podle rady veterináře zkoušíme dávkování 3x denně, ale stav se nelepší. Bohužel léky již nepůsobí a dýchací potíže se stupňují. Potíž je v tom, že pejsek má také potíže s játry, ledvinami a srdcem. Je možnost nasadit silnější léky na úpravu dýchání ale léky by hodně zatěžovali ledviny, které by zátěž brzy neunesly. (v těle se tvoří močovina, chodí na pravidelné infuze, močovina se vždy upraví). Proto prosím zda nevíte o nějakém jiném šetrném způsobu léčby, která nezatěžuje ledviny. Popř. nějaké "bylinky". Jakýkoli chirurgický zákrok veterinář již nedoporučuje. Budu rád za každou radu. Pes je jinak čilý, žere, pije. Předem děkuji.
Odpovídající: NepřidělenDobrý den pane Salaj,
pokud si přečtete záhlaví této poradny, tak zjistíte, že váš dotaz bohužel nemůže nikdo odpovědět.
Bronislav Kozák
administrátor - Radek Baláš2014-02-04 14:32:35127.0.0.1Dobrý den, mám dotaz, zda je obec, potažmo obecní policie zřízená v dané obci, na jejímž území platí obecně závazná vyhláška o povinném čipování psů, oprávněna nechat očipovat toulavého psa odchyceného ve svém katastru před předáním do útulku a v případě že ano, tak zda je možné požadovat náklady spojené s očipováním po případném, ač stávajícím či novém, majiteli. Děkuji za odpověď R.B
Odpovídající: NepřidělenToulavá a opuštěná zvířata jsou upravena v zákoně č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání (dále jen „zákon“). V § 13b odst. 2 je stanoveno, že obec může obecně závaznou vyhláškou stanovit chovatelům povinnost nechat trvale označit psy, kteří dosud označeni nejsou, osobou odborně způsobilou k výkonu této odborné veterinární činnosti podle veterinárního zákona, a to prostředky, které způsobují při aplikaci jen mírnou nebo přechodnou bolest, zejména tetováním nebo identifikací čipem. Obec může obecně závaznou vyhláškou stanovit povinnost přihlásit psy do evidence a upravit náležitosti a způsob vedení evidence označených psů a jejich chovatelů.
Dle § 13b odst. 3 zákona může obec nechat trvale označit osobou odborně způsobilou k výkonu této odborné veterinární činnosti podle veterinárního zákona toulavé a opuštěné psy v obci, kteří dosud označeni nejsou.
Jelikož je obecní policie orgánem obce (§ 1 zákona č. 553/1991 Sb., o obecní policii), je oprávněna s ohledem na shora uvedené nechat toulavé či opuštěné zvíře označit.
Označení těchto psů pak hradí obec. Jestliže se přihlásí následně chovatel psa nebo zjistí-li jej obec, je tento povinen obci jí vynaložené náklady na označení toulavého psa nahradit.
Po budoucím chovateli psa tedy nelze vynaložené náklady požadovat.
Jen pro doplnění, chovatelem je dle § 3 zákona každá právnická nebo fyzická osoba, která drží nebo chová zvíře nebo zvířata, trvale nebo dočasně, přemísťuje zvíře, nebo obchoduje se zvířaty, provozuje jatky, útulky, záchranné stanice, hotely a penziony pro zvířata nebo zoologické zahrady, provádí pokusy na zvířeti nebo zvířatech anebo pořádá jejich veřejná vystoupení.
Mgr. Hynek Jašek - Petr2014-02-03 23:44:50127.0.0.1
Dobrý den, chystám se cestovat s andulkou vlnkovanou. Konkrétně z Moskvy do Prahy. Můžete mi, prosím, poradit, jaké všechny dokumenty musím mít, abych neměl na hranicích problémy s celníky? Mám neověřenou informaci, že v Polsku, bych mohl mít velký problém. Děkuji.
Odpovídající: MVDr. Ľubica NečasováVážený pane,
na tento dotaz Vám odpoví Státní veterinární správa. O podmínkách tranzitu Polskem je třeba se informovat u jejich úřadů.
Obecně cestování po EU s andulkou - domácím mazlíčkem by problém být neměl. Rozhodně budete potřebovat osvědčení veterinárního lékaře o zdravotním stavu papouška, ne starší 3 dnů před odjezdem. Dále doporučuji mít i potvrzení o vyšetření na chlamydie - s negativním výsledkem. Jednotlivé země mohou mít další požadavky, ty se často mění.
S pozdravem
MVDr. Ľubica Nečasová - Michaela Burandová2014-02-03 09:17:35127.0.0.1
Dobrý deň, p. Nečasová. Som zo Slovenska a mám 14 rokov. Chcela by som sa s vami poradiť na tému roztoče vzdušných vakov/dýchacích ciest u kanárikov. Chcela by som vás poprosiť, keby ste mi napísali, ako a čím to treba správne liečiť. Mám svoju webstránku (www.kanarik.webnode.sk) a tento problém je pomerne častý. Nám, ako mladým chovateľom, tam radí jeden starší chovateľ, no nevieme, či je to správne a či sa postupy pri liečbe zmenili. Tento problém sa pravdepodobne týka aj mňa, mám jedného kanárika. Keď dýcha, tak je počuť pískanie, aj v noci. Chcem to riešiť, lebo nechcem o ňu prísť, nedávno mi uhynula samička. Len neviem, ako to treba správne liečiť. Poznám napríklad S76 alebo Scatt. Preto som sa obrátila na vás, ak mám správne informácie, myslím, že ste článok mali aj v časopise nová exota. Budem vám vďačná za odpoveď a s vaším dovolením by som ju zverejnila na moju stránku, ako článok pre ostatných s podobným problémom. Ďakujem za odpoveď.
Odpovídající: MVDr. Ľubica NečasováVážená slečna,
predovšetkým si treba uvedomiť, že nie každé ochorenie dýchacích ciest u malých vtáčikov majú na svedomí roztoče. Ďalej i v prípade, že sa jedná o roztoče, možu tieto sposobovať poškodenie slizníc a potom dochádza k druhotnej bakteriálnej infekcii. Preto liečba zameraná na roztoče nemusí priniesť požadované výsledky.
Pokiaľ teda predpokladáme, že jediným problémom je invázia roztočov, odporúčam aplikovať prípravok Stronghold (pre šteňatá a mačatá, prípadne pre mačky). Tento prípravok je dostupný u veterinárov s tým, že je určený pro použitie u psov a mačiek. Je však vyskúšaný (účinný a bezpečný) aj pre malé vtáčiky. Aplikuje sa 1 kvapka na neoperenú časť tela, napríklad na krku alebo spodnej strane krídla. Aplikácia sa opakuje za 2 - 3 týždně, najlepšie celkom 3x.
S pozdravom
MVDr. Ľubica Nečasová