PsiKočkyDomácí zvířataOstatní zvířataKoněPtáciHlodavciExotická zvířataPrasataostatní
Zobrazuji stranu 86 z 461 (záznamy 426 až 430 z celkových 2302)
Vážení návštěvníci poradny, vážení tazatelé,
účelem této poradny je prvotní odpověď na Váš dotaz, snaha orientovat Vás v popsaném problému. Většina onemocnění nelze – bohužel – vyřešit jednoduše e-mailem nebo telefonem. V žádném případě neslouží tato poradna k hodnocení práce veterinárních lékařů, k ověřování diagnóz či znalostí toho kterého veterinárního pracoviště a není v žádném konkurenčním vztahu k poskytovatelům veterinární péče. Tyto webové stránky jsou nekomerční a nemohou nahradit konzultaci u Vašeho veterinárního lékaře. Nežádejte, prosím, abychom vám doporučili nějaký veterinární léčivý přípravek, krmivo, či dietu pod obchodním názvem toho kterého výrobce. Rovněž tak nepožadujte doporučení konkrétního veterinárního lékaře, nebo veterinárního pracoviště.
Z výše uvedených důvodů si vás dovolujeme upozornit, že dotazy, které budou komerčně hodnotící, či návodné, jakož i dotazy, které budou ať už v pozitivním, či negativním smyslu uvádět jména a adresy konkrétních veterinárních lékařů, či klinik, případně budou obsahovat vulgární výrazy nebudou zveřejňovány.
Děkujeme za pochopení
- Eva Hromádková2014-01-09 19:57:36127.0.0.1
Dobrý den pane doktore, mám doma zakrslého, tříkilového králíčka beránka, kluk, stáří 2,5 roku. Chován v bytě, v čistotě. Prosím Vás o názor co si myslíte o preventivním přeléčování proto kokcidóze přípravkem Sulfacox T. Veterinář mi doporučil každý čtvrt rok (v dávce obvyklé dle příbalového letáku), ale když vidím nežádoucí účinky - jako těžké poškození jater a ledvin, neublížím mu tím? Králíčka nepřeléčuji, ale před dvěma dny měl trochu měkčí bobky trvající 2 dny, nyní vše v pořádku, ale zdá se mi, že pohubnul i cítím "záda jako pilku. Králíček je velmi aktivní, jí i pije perfektně. Pravdou je, že kokcidozu měl 3x za sebou před třičtvrtě rokem a také je pravdou, že jsem o něj málem přišla. Srdečně děkuji za odpověď. Hromádková Eva
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekVážená paní Hromádková,
kokcidioza je hlavně onemocnění králíků chovaných ve velkých skupinách, krmených čerstvou trávou a senem. Váš králíček, díky naprosto odlišnému způsobu chovu, je velmi málo ohrožen kokcidiozou. Doporučoval bych raději než preventivní podávání léků nechat třebas ve stejném intervalu vyšetřit koprologicky trus a léky podávat jen v případě nálezu kokcidií v trusu. Na váhu si dávejte pozor, králíci jsou chlupatí a často pozoruji, že lidé dlouho nevnímají, jak jim králík zhubnul. Na to je jednoduchý recept, občas (tak 1x za 14 dní) králíčka zvážit. Pokud by hubnul a hůř jedl, tak to je samozřejmě dobrý důvod k jeho vyšetření - a vyšetření trusu je jedním z dílků této mozaiky.
MVDr. Lubomír Hošek - Michaela2014-01-09 18:27:22127.0.0.1
Dobrý den, mám 15 letého křížence středního vzrůstu. Ve 14 letech prodělal operaci tenkého střeva, byl cca 2. hodiny v narkóze. Od té doby se postupně změnila jeho povaha, úplně přestal poslouchat, do té doby byl velmi poslušný, nechce chodit na procházky, pokaždé uteče domů, už ho nemůžeme pustit z řemínku, na kterém nechce chodit, do té doby to bylo samozřejmé, leze do postelí, na sedačku, kam ho napadne. Nikdy to nedělal, má v každé místnosti pelíšek, aby mohl být kdykoliv s námi a přesto ve svém. Nechce být sám, když musíme do práce, je vystresovaný. Někdy je vystresovaný, i když jsme doma, chodí po bytě pořád dokola, když ho necháme tak i hodinu. Posledních půl roku se nechce venku venčit, i když ho sledujeme, klidně vykoná potřebu před námi. Prosím poraďte mi, co s ním. Děkuji za jakoukoliv radu. Ještě podotýkám, je to můj třetí pejsek, nejsem tedy úplný začátečník, ale tohle jsem nikdy nezažila ani neslyšela. Michala
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekVážená slečno Zábojníková,
zde se asi sčítá několik faktorů - "nechala jste psa operovat "- zradila jste ho, opustila, stárne, prodělal narkózu. Často takto starší psi, kteří vás mají přečtené, využijí rekonvalescence, kdy jim vycházíte po operaci vstříc a tolerujete různé prohřešky, k tomu , aby jste jim začali sloužit už napořád. Zkuste se co nejvíce vrátit ke starému režimu, více ho venčit, trošku se vrátit k výcviku, přidat některé léky , zlepšující kognitivní funkce mozku. A nezapomínejte, že pořád pejsek stárne.
MVDr. Lubomír Hošek - Jana2014-01-07 14:03:55127.0.0.1
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na něco co mě velmi trápí. Měli jsme králíčka, který často trpěl na encefalitozoon, který ale byl vždy zaléčen. Každopádně nyní byla na operaci v narkóze, kvůli tomu, že se jí udělaly háčky na zubech. Z narkózy se probrala, ale druhý den bohužel umřela, protože jí vlivem stresu a oslabení po operaci znovu napadla encefalitozoona. Já mám obrovské výčitky, že jsem ji na tu operaci vodila, protože my jsme na ní žádné příznaky onemocnění zubů nepozorovali, jedla úplně normálně, byla veselá a na operaci jsme ji poslali na doporučení veterinárního lékaře. A můj dotaz je následující: i když lékaři bylo známo, že kvůli encefalitozoonu se jedná o rizikového pacienta, přesto zvolil operaci v narkóze. Je to správné? Nešlo to udělat jinak? Předem Vám moc děkuji za odpověď. S pozdravem Preislerová
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekVážená slečno Preislerová,
především - problematika encefolitozoon cuniculi je dosti složitá - tato spirocheta žije v nervové tkáni, přechází do ledvin, kde se rozmnožuje a je dlouhodobě vylučována močí. Prakticky nejde vyléčit, někde je popisována léčba jedním typem antiparazitika, ale i tato léčba většinou také nefunguje. Takže pokud by trpěl encefalitozoonozou, asi mohl mít i selhávání ledvin, případně další orgánové onemocnění. Na druhé straně , pokud se kvůli nepravidelnému chrupu nemůže najíst, je potřeba v sedaci zuby ošetřit, a kruh se uzavírá. Pak je bohužel nutné postupovat tak, jak postupovali kolegové, bohužel s vyšším rizikem úhynu.
MVDr. Lubomír Hošek - Katka2014-01-05 14:30:13127.0.0.1Dobrý den, mám fenku Českého strakatého psa, je jí 12let a posledních pár dnů se jí občas motají zadní nohy, jakoby jí neposlouchaly. Dnes to je o něco častěji. Jinak je v pohodě. V polovině prosince měla nateklé pravé zadní koleno, dostala u veterináře injekci a doma dostávala 1xdenně 13ml Meloxoralu. Dobrali jsme ho včera. Může to s tím souviset, nebo je někde jinde problém? Děkuji. Katka Majerová
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekVážená slečno Katko,
občasné motání by mohlo naznačovat neurologický problém, problémy s kolenem zase ortopedický problém, a při věku 12 let nelze vyloučit ani jeden, naopak mohou se uplatňovat oba dva. Takže dalším postupem by mělo být pečlivé neurologické a ortopedické vyšetření, pojmenování problému a po stanovení diagnózy diskuze nad možnými řešeními. Těch je v současnosti celá řada, každopádně nejhorším by bylo bez další diagnostiky jen podávat analgetika.
MVDr. Lubomír Hošek - Zuzana2014-01-01 22:41:50127.0.0.1
Dobrý den, má fenka poprvé hárala (je jí 1 rok). Poslední týden má zduřelé mléčné žlázy ve spodní polovině břicha. Nic jí však nevytéká - ani mléko ani hnis. O co by se mohlo jednat? Děkuji.
Odpovídající: MVDr. Lubomír HošekDobrý den,
každá fenka má po hárání tzv. falešnou březost, trvající 1 - 3 měsíce. Je dána vyšší hladinou progesteronu i u fen, které nebyly připuštěny. Projevy pseudogravidity jsou buď psychické (mazlivost, neochota k pohybu, dělání hnízda) nebo tělesné - např. zduření mléčné žlázy, nežádoucí laktace, tloustnutí, žravost. Samozřejmě ne u každé fenky se objeví všechny příznaky.Takže vaše fenka má asi příznaky falešné březosti. Doporučuji vám dlouhé vycházky až velké zaměstnání, zrušit dělání hnízd, vůbec ji nehlaďte po bradavkách - je jí to sice příjemné, ale mohli by jste vyprovokovat tvorbu mléka.
MVDr. Lubomír Hošek